Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

cert pzpn

CLJU18: Górnicy w Zabrzu zdobywają 3 punkty!

Juniorzy starsi po bramkach Szczepanika, Zielonki i Kołodziejczyka pokonują w 26. kolejce Cracovię.

Obie drużyny przed spotkaniem dzieliły w tabeli zaledwie dwa punkty. Obie drużyny również przegrały swoje poprzednie spotkania – Górnik z Zagłębiem 1:5, Cracovia z Lechią 0:2.

Zatem każda ze stron chciała to spotkanie wygrać i to było widoczne od pierwszych minut gry. Całe spotkanie od początku do końca było otwartym widowiskiem, które z pewnością zadowoliłoby niejednego kibica. Górnicy na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem po bramkach Jakuba Szczepanika i Nikodema Zielonki.

W drugiej części spotkania obraz gry nie uległ zmianie. Nadal obie strony dążyły do zmiany rezultatu, Górnicy do podwyższenia prowadzenia – Cracovia do zdobycia bramki kontaktowej. Wszystko wskazywało na to, że to zadanie uda się właśnie Górnikom, gdy w początkowych fragmentach drugiej części gry do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Thomas Pranica. Jednak jego strzał z rzutu karnego obronił Norbert Łuczak. Co nie udało się Pranicy, udało się Oskarowi Wójcikowi, który strzałem z rzutu karnego w 80 minucie gry zdobył bramkę kontaktową. Ostatnie słowo należało jednak do Trójkolorowych. W 89 minucie Erwin Kołodziejczyk zdobywając bramkę ustalił końcowy rezultat na 3:1.

Kolejne spotkanie w sobotę 8 maja o godz. 12:00 w Krakowie Górnicy zmierzą się z liderem – Wisłą Kraków.

Górnik Zabrze U18Cracovia U18 3:1 (2:0)

Bramki dla Górnika:
19′ Jakub Szczepanik
27′ Nikodem Zielonka
89′ Erwin Kołodziejczyk