logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

AKADEMIA GÓRNIKA ZABRZE

MISJA

Jako priorytet traktujemy budowanie bezpiecznego środowiska piłkarskiego w atmosferze zabawy i przyjaźni, które uważamy za idealne dla rozwoju dziecka. Jednocześnie zdając sobie sprawę, że nie każdy z wychowanków Akademii zostanie profesjonalnym zawodnikiem – dokładamy wszelkich starań aby ukształtować młodych piłkarzy jako wartościowych ludzi, w pełni przygotowanych do radzenia sobie z wyzwaniami dorosłego życia.

O rozwój wychowanków Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze dba wykwalifikowana ponad 30 osobowa kadra w której skład wchodzą wykształceni, kompetentni, pełni pasji, ambitni i doświadczeni menedżerowie oraz trenerzy. Specjalizacja trenerska na wielu płaszczyznach sprawia, że młodzi adepci futbolu są w najlepszych możliwych rękach.

CELE AKADEMII

Celem Akademii jest propagowanie piłki nożnej jako sportu masowego i stworzenie optymalnych warunków do uprawiania tego sportu przez jak największą ilość dzieci i młodzieży szkolnej, a także wychowanie jak największej liczby zawodników dla potrzeb pierwszej drużyny. Mając jednocześnie świadomość, że nie każdy z trenowanych dostąpi zaszczytu reprezentowania pierwszej drużyny Górnika, trenerzy i działacze Akademii będą krzewili wśród dzieci i młodzieży ideę przywiązania do barw Górnika, starając się, by niezależnie od tego, gdzie będą grali w przyszłości, pozostali wiernymi kibicami klubu z Zabrza.

W procesie szkolenia młodzieży Akademia Piłkarska Górnika Zabrze wytycza trzy cele nadrzędne mające znaczący wpływ na ukształtowanie przyszłego piłkarza:
1) wychowawczy,
2) edukacyjny,
3) sportowy,

Pierwsze dwa cele ukierunkowane są na właściwą postawę wychowawczą, dyscyplinę i patriotyzm klubowy, dlatego są stawiane bezwzględnie przed wszystkimi uczestnikami zajęć. Natomiast cele sportowe ze względu na zróżnicowany charakter i poziom wykształcenia są wyznaczane indywidualnie.

PROFIL AKADEMII

W Akademii kształcimy ponad 900 zawodników poczynając od najmłodszych 4 latków do najstarszych 19 latków. Reprezentują oni Akademię w blisko 20 drużynach uczestniczących w rozgrywkach na szczeblu okręgowym, wojewódzkim jak i ogólnopolskim. Najmłodsi w ligach Żaków a najstarsi w prestiżowej Centralnej Lidze Juniorów.

Każdego roku zawodnicy Akademii mają zaszczyt reprezentować barwy Górnika Zabrze w ponad 100 prestiżowych turniejach zarówno ogólnopolskich jak i zagranicznych m. in. we Włoszech , Niemczech , Belgii, Francji, Czechach oraz na Słowacja czy Ukrainie. 30 turniejach wewnętrznych w których możliwość uczestnictwa mają wszyscy podopieczni Akademii. Ponadto uczestniczymy w ligach sportowych organizowanych przez podokręgi zarówno na szczeblu regionalnym jak i centralnym.

Rokrocznie w okresie zimowym oraz letnim organizujemy szereg obozów sportowych zarówno w górach jak i nad morzem. Stanowi to szeroki wybór wypoczynku połączonego z treningiem piłkarskim, który daje naszym małym piłkarzom szansę przeżycia letniej przygody w miejscu, które najbardziej ich interesuje oraz, o którym marzą. Wybieramy tylko ośrodki o wysokim standardzie zakwaterowania oraz bazy treningowej.

SZKOŁY

Zawodnicy Akademii uczęszczają do klas sportowych utworzonych w ramach współpracy z poniższymi szkołami:
• Szkoła Podstawowa nr 31 w Zabrzu ul. Jordana 7
• Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu ul. Sportowa 5
• Szkoła Podstawowa nr 29 w Zabrzu ul. Budowlana 26
• Zespół Szkół nr 10 im. prof. Janusza Groszkowskiego w Zabrzu ul. Chopina 26

BAZA TRENINGOWA

Ośrodki treningowe Akademii rozmieszczone są na obszarze całego miasta Zabrze, w ich skład wchodzą:
• ARENA Zabrze ul. Roosevelta 81
• Stadion MOSiR ul. Dorotki 1
• Stadion MOSiR ul. Mickiewicza 66A
• Ośrodek Walka ul. Jaskółcza 40

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl