logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ U17: Dominacja w Zielonej Górze!

Juniorzy Młodsi w meczu wyjazdowym w Zielonej Górze pokonali beniaminka CLJ U17. Relacja ze spotkania.

Cytując portal zgsport.pl – Lechia jako beniaminek CLJ nie była faworytem tego pojedynku. Jesienią Górnik zajął 4. lokatę, będąc najlepszą defensywą w grupie (tylko 16 straconych bramek). Jednocześnie należał on do najlepiej strzelających zespołów (37 goli na koncie).

“Faworyzowany Górnik od samego początku przejął kontrolę nad niedzielnym widowiskiem. Piłkarze ze Śląska nader często prowadzili grę na połowie zielonogórzan, którzy przez większość czasu musieli skupić się na defensywie. Mieli oni kilka pojedynczych okazji, ale byli szybko zatrzymywani niemal przy każdej próbie wyprowadzenia kontry.” – za portalem zgsport.pl.

O podsumowanie spotkania poprosiliśmy trenera Trójkolorowych – Dawida Ozgę.

“Do Zielonej Góry jechaliśmy z pewnymi obawami. Były one związane z tym, iż Lechia to nowa drużyna w ligowej stawce, a dodatkowo nigdy nie mieliśmy okazji zmierzyć się z tą drużyną.

Co do przebiegu spotkania to od początku dominowaliśmy w każdym elemencie gry, każdej strefie boiska. To też przekładało się na wielość sytuacji bramkowych, których jednak nie byliśmy w stanie wykorzystać. Zawodnicy pod względem fizycznym i wydolnościowym zaprezentowali się bardzo dobrze.


Bramkę zdobyliśmy po bezpośrednim uderzeniu z rzutu rożnego Kacpra Zborowskiego. Po tym trafieniu mieliśmy jeszcze okazję powiększyć dorobek bramkowy, jednak to się w efekcie nie udało.


Na pewno cieszy to, że stwarzamy sobie wiele sytuacji bramkowych. Także w najbliższym okresie chcemy się skupić na pracy nad wykorzystaniem tych sytuacji – podsumował niedzielne spotkanie trener Dawid Ozga

Decydująca o wyniku bramka padła w 75. minucie, kiedy Kacper Zborowski trafia do bramki gospodarzy bezpośrednio z rzutu rożnego.
To jak określili gospodarze – widowiskowe trafienie – zarazem ustaliło końcowy wynik spotkania.

W kolejnej serii gier Górnik Zabrze U17 w Zabrzu podejmie Rozwój Katowice. Spotkanie to jest zaplanowane na niedzielę 14 marca na godzinę 14:00 przy ul. Mickiewicza 66a.

Lechia Zielona Góra U17 – Górnik Zabrze U17 0:1 (0:0)

Bramka dla Górnika:
75′ Kacper Zborowski

Górnik Zabrze U17 wystąpił w składzie:
12. Mateusz Bartusik – 2. Robert Zaborowski, 3. Bartosz Rutkowski 4. Kamil Moraczewski (kpt.), 5. Maciej Orzechowski, 6. David Ajenjo Hyjek, 7. Eryk Szymański, 8. Mikołaj Zięba, 9. Kacper Zborowski, 10. Jakub Koseła, 11. Jan Adamski

Zagrali również: 21. Jakub Domagała, 22. Mateusz Jasiak, 23. Krystian Martuszewski, 24. Kacper Rybacki, 81. Dominik Klimkiewicz

Sztab Szkoleniowy: Andrzej Orzeszek, Dawid Ozga

fot. zgsport.pl

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl