Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

cert pzpn

CLJ U18: Z punktem w Lubinie

Bramka Davida Hyjka daje jedynie remis w meczu z Zagłębiem. Relacja z tego spotkania.

Górnicy mierzyli się w miniony weekend z wyżej notowanym w obecnym sezonie Zagłębiem Lubin. Jednak bilans ostatnich trzech spotkań obie ekipy miały podobny. Lubinianie przegrali z Polonią Warszawa 1:5 i Gwarkiem Zabrze 0:2 oraz zremisowali z Rakowem Częstochowa 2:2. Górnicy natomiast ulegli Lechowi Poznań 2:3 i Polonii Warszawa 1:3 oraz zremisowali ze Śląskiem Wrocław 2:2.

Po tym spotkaniu status quo zostało zachowane bowiem w sobotnie popołudnie obie ekipy podzieliły się punktami. To jednak Górnicy byli bliżej końcowego zwycięstwa, gdy w 67 minucie gry na prowadzenie Trójkolorowych wyprowadził David Ajenjo Hyjek.

Koniec końców gospodarze w 75 minucie doprowadzili do wyrównania ustalając wynik spotkania na 1:1.

Spotkanie kolejnej – 12. kolejki zapowiada się niezwykle ciekawie. Górnicy w niedzielę 31 października o godz. 11:00 podejmą w Zabrzu przy Mickiewicza 66a Legię Warszawa. Już teraz zapraszamy na to spotkanie!

Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze U18 1:1 (0:0)

Bramka dla Górnika:
67′ David Ajenjo Hyjek