logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ U18: Gwarek 3:1 Górnik

Niedzielny pojedynek derbowy kończy się zwycięstwem Gwarka Zabrze 3:1.

Wynik derbowego spotkania otwarł się dopiero w 37 minucie gry za sprawą Dominika Grudka, który przytomnie wykorzystując dośrodkowanie skierował piłkę z najbliższej odległości do bramki Mateusza Bartusika. Jak się okazało było to jedyne trafienie w pierwszej części gry i na przerwę schodziliśmy z rezultatem 1:0 dla Gwarka.

Druga część gry lepiej rozpoczęła się dla Trójkolorowych. Po faulu bramkarza gospodarzy sędzia podyktował rzut karny. Golkiper Gwarka zdołał jednak naprawić swój błąd broniąc jedenastkę.

W odpowiedzi Gwarek za sprawą Oliwera Mansfelda, który w 58 minucie gry najlepiej odnalazł się w zamieszaniu podbramkowym podwyższył prowadzenie.

Trójkolorowi zdołali zdobyć bramkę kontaktową w 69 minucie gry. Daleki wyrzut z autu Iwańskiego na bramkę strzałem głową zamienił Mateusz Fundament.

Przy rezultacie 2:1 wysoko grającego Górnika gospodarze skutecznie skontrowali w 88 minucie gry. Paweł Pilch wykorzystał dośrodkowanie w pole karne i ustalił wynik spotkania.

W 8. kolejce Górnicy podejmą w Zabrzu przy ul. Mickiewicza 66a – Śląsk Wrocław. To spotkanie jest zaplanowane na niedzielę 3 października na godzinę 15:30.

Gwarek Zabrze – Górnik Zabrze U18 3:1 (1:0)

Bramka dla Górnika:
69′ Mateusz Fundament

Górnik Zabrze U18 wystąpił w składzie:
Mateusz Bartusik – Patryk Pytlewski, Kosma Zawada (kpt.), Filip Jurczak, Mateusz Fundament, Kamil Moraczewski, Cyprian Włodarczyk, David Ajenjo Hyjek, Jakub Szczepanik, Peter Juritka, Nikodem Zielonka.

W kadrze znaleźli się także: Wiktor Chwojnicki, Mikołaj Zięba, Oskar Wielecki, Iwo Świerkot, Karol Garwol, Arkadiusz Sobański, Bartłomiej Iwański.

Sztab Szkoleniowy: Jan Żurek, Radosław Osadnik, Piotr Czop, Mateusz Żurek

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl