logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ U18: Górnik Zabrze liderem CLJ!

Po rundzie jesienniej, gdy cała czołówka tabeli CLJ punktowała “łeb w łeb” ciężko było oczekiwać, iż od razu po pierwszej kolejce rundy wiosennej dojdzie do zmiany lidera – a jednak!

Górnicy do pierwszego spotkania tej wiosny podeszli bez kontuzjowanych Kołodziejczyka, Grudzińskiego oraz Lubaskiego czyli trójki, która w dużej mierze odpowiadała za zdobywanie bramek w rundzie jesiennej.

Od początku spotkania to Trójkolorowi nadawali ton grze, goście co prawda starali się budować grę od bramki jednak wychodziło im to średnio stąd ograniczali się w większości do szybkich kontr. Duże zagrożenie dla Górników stanowiły także rzuty rożne wykonywane przez lechitów – po jednym z nich w zamieszaniu podbramkowym piła trafiła do Kołtańskiego, który strzałem z lewej nogi pokonał Neugebauera strzegącego tego dnia bramki Górnika. Była 26 minuta gry. Po straconej bramce obraz gry nie uległ zmianie – Górnicy prowadzili grę szukając wyrównującej bramki, a poznaniacy odgryzali się groźnymi kontrami.

Druga część gry idealnie rozpoczęła się dla Górników. W 48 minucie piłkę w polu karnym przejął Jan Flak i pokonał bramkarza gości. Gra w drugiej części spotkania wyglądała podobnie jak w pierwszej. Górnik prowadził grę, Lech wyprowadzał kontry – szczególnie te bocznymi sektorami stanowiły duże zagrożenie dla Neugebauera. Gdy wydawało się, iż mecz zakończy się wynikiem remisowym w 92 minucie gry po raz drugi na listę strzelców wpisuje się Jan Flak. Poznaniacy ruszyli co prawda jeszcze do odrabiania strat (strzał w słupek po rzucie wolnym) jednak wynik spotkania nie uległ zmianie. 3 punkty zostały w Zabrzu, a przy korzystnych rezultatach na innych boiskach Górnik Zabrze po 17 rozegranych kolejkach został liderem Centralnej Ligi Juniorów U18.

Kolejne ligowe spotkanie zaplanowano na sobotę 14 marca. O godz. 12:00 w Krakowie Górnicy zmierzą się z Cracovią!

Górnik Zabrze U18 – Lech Poznań U18 2:1 (0:1)

Bramki dla Górnika: 
48′ Jan Flak
92′ Jan Flak

Górnik Zabrze: Neugebauer – Martuszewski, Wingralek, Gandziarowski, Macedoński (46′ Pawlak) – Flak, Baranowicz (77′ Okaj), Dziedzic, Pranica (82′ Skała) – Korbecki (46′ Kowalik), Lukoszek.

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl