Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

cert pzpn

CLJ U18: 5 bramek w meczu z Wisłą!

Górnicy w wyjazdowym spotkaniu wysoko pokonują dotychczasowego lidera krakowską Wisłę 5:1.

Górnicy na prowadzenie wyszli już w 9 minucie gry za sprawą Erwina Kołodziejczyka, który wykorzystał podanie z głębi pola i przelobował bramkarza gospodarzy. Kolejne trafienie Erwin dołożył po niespełna 8 minutach i po 19 minutach gry Górnicy prowadzili 2:0. Strzelanie Zabrzan w pierwszej części gry zakończył Jakub Szczepanik, który w 28 minucie podwyższył rezultat na 3:0. Wiślacy jak na lidera przystało nie składali broni i jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania zdołali odpowiedzieć trafieniem. Rzut karny w 45 minucie wykorzystał Kacper Chełmecki.

Druga część również dla Trójkolorowych

Gospodarze w drugiej połowie dążyli do kolejnych trafień. Jednak do bramki trafiali tylko Górnicy. W 56 minucie swoją bramkę zdobył Kosma Zawada, a wynik spotkania w 66 minucie ustalił Jakub Szczepanik.

Kolejne spotkanie w sobotę 15 maja o godz. 12:15 w przy Mickiewicza 66a Górnicy podejmą Jagiellonię Białystok.

Wisła Kraków U18Górnik Zabrze U18 – Cracovia U18 1:5 (1:3)

Bramki dla Górnika:
9′ 17′ Erwin Kołodziejczyk
28′ 66′ Jakub Szczepanik