logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ U17 | Strata odrobiona z nawiązką | Górnik – FASE 4:1

Zespół Juniorów Młodszych odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. Podopieczni Trenerów Radosława Osadnika, Michała Grodonia oraz Dariusza Koseły odrobili stratę z pierwszych minut i pewnie pokonali FASE Szczecin 4:1.

Zabrzanie dobrze weszli w to spotkanie oddając dwa groźne strzały na bramkę gości, lecz to drużyna FASE objęła prowadzenie w 8. minucie. “Górnicy” szybko jednak odpowiedzieli. Akcję prawą stroną przeprowadził Denis Matyśkiewicz, a po jego podaniu na listę strzelców wpisał się Dominik Sarapata. W jednej z ostatnich akcji pierwszej połowy z rzutu wolnego dośrodkował Damian Sokołowski, a najwyżej do piłki wyskoczył Oliwier Mojzyk, który strzałem głową dał Górnikowi prowadzenie do przerwy.

W pierwszym kwadransie drugiej części gry “Trójkolorowi” podwyższyli prowadzenie. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał Bohdan Popov, który najpierw wykorzystał dogranie przed bramkę i trafił do siatki z kilku metrów, a następnie przytomnie zachował się w zamieszaniu po rzucie rożnym. Zawodnik z Ukrainy mocnym strzałem pod poprzeczkę ostatecznie ustalił wynik meczu, gdyż mimo kolejnych okazji stworzonych przez drużynę Górnika, w tym spotkaniu nie padła już żadna bramka.

GÓRNIK ZABRZE – FASE SZCZECIN 4:1 (2:1)

Bramki dla Górnika: Dominik Sarapata 17′, Oliwier Mojzyk 45′, Bohdan Popov 54′, 60′ – Bartosz Bogdanowski 9′

Skład Górnika: Jeleń – Machura, Szwiec (c), Mojzyk, Mazurek, Matyśkiewicz, Jasiak, Janota, Sarapata, Sokołowski, Popov

Rezerwowi: Bałabuch – Barczak J., Leszczyk, Oleksiewicz, Koryga, Kriegler, Noczyński

Sztab szkoleniowy: Radosław Osadnik, Michał Grodoń, Dariusz Koseła

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl