logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ U17: Górnik lepszy o jedną bramkę

Juniorzy młodsi podejmowali w Zabrzu niepokonane dotychczas Zagłębie Lubin.

Górnicy konkretnie weszli w to spotkanie i już w 6 minucie po faulu na Aleksandrze Toboliku stanęli przed dogodną szansą na otwarcie rezultatu sobotniego spotkania. Do piłki ustawionej na 16 metrze podbiegł Jan Adamski i silnym uderzeniem pokonał stojącego dziś między słupkami bramki Zagłębia – Matysa. Pozostała część pierwszej połowy to wysoka agresywna gra zespołu Zagłębia, które starało się znaleźć co rusz drogę do bramki Kamila Soberki – to jednak do kończącego pierwszą część gry gwizdka im się nie udało.

Drugą część gry Zagłębie starało się zagrać jeszcze bardziej ofensywnie – jednak efekt był zupełnie odwrotny aniżeli w pierwszych 45 minutach gry. Górnicy stworzyli sobie w tej części gry więcej dogodnych sytuacji od rywali głównie za sprawą duetu Kolanko-Tobolik, jednak dwie bardzo dogodne sytuacje Tobolika skutecznie wybronił Matys. Koniec końców dobra i solidna postawa całego zespołu Trójkolorowych pozwoliła na pokonanie niepokonanego dotychczas Zagłębia, dopisanie kolejnych 3 punktów, a Kamilowi Soberce zachować tego dnia czyste konto.

Kolejnym spotkaniem rozpoczniemy już rundę rewanżową w której w sobotę 9 października przy ul. Mickiewicza 66a Górnik Zabrze o godz. 11:00 podejmie GKS Tychy.

Górnik Zabrze U17 – Zagłębie Lubin 1:0 (1:0)

Bramka dla Górnika:
6′ Jan Adamski

Górnik Zabrze U17 wystąpił w składzie:
Kamil Soberka – Hubert Ogórek, Jan Adamski, Patryk Marek, Bartek Krakowiak (kpt.),Kacper Capiga, Aleksander Tobolik, Marcel Kąkol, Szymon Wąsik, Krzysztof Kolanko, Mateusz Kulig.

W kadrze znaleźli się także: Przemysław Krążyński, Norbert Barczak, Jakub Oleksiewicz, Marcin Matuszek, Oskar Gierczak, Szymon Muzyka, Wiktor Nowak.

Sztab Szkoleniowy: Andrzej Orzeszek, Dawid Ozga

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl