logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

CLJ U15: Nieoczekiwany remis

Górnicy po trafieniu Dawida Mazurka prowadzili całe spotkanie pewnie zmierzając po kolejny komplet punktów. Do 93 minuty gry.

Spotkanie od samego początku stało na wysokim poziomie. Goście z Wrocławia wysoko atakując Trójkolorowych chcieli od pierwszych minut zaznaczyć, że w Zabrzu interesuje ich tylko komplet punktów. Po początkowych szarpanych 10 minutach do głosu doszli Górnicy i tak najpierw w 13 minucie gry dośrodkowanie Denisa Matyśkiewicza na bramkę zamienił Dawid Mazurek. Po kilku minutach przewracany w polu karnym był również Matyśkiewicz i to on sam podszedł do piłki ustawionej na 11 metrze. Niestety uderzenie obronił bramkarz Śląska. Sytuacja ta jednak nie wpłynęła znacząco na obraz gry i do gwizdka kończącego pierwszą połowę Górnicy prowadzili grę szukając kolejnych szans.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, Śląsk próbował konstruować akcje jednak poza rzutami wolnymi nie był w stanie zbliżyć się do bramki Mateusza Jelenia, który jedyną klarowną sytuację dla gości pewnie wybronił. Z kolei Górnicy dwukrotnie obijali słupki bramki gości, najpierw Leszczyk, później Skwarkowski. Co prawda piłka wpadła po raz drugi do bramki Śląska jednak arbiter dopatrzył się w tej sytuacji pozycji spalonej. Śląsk swoją ostatnią sytuację pod bramką Górnika miał w 83 minucie spotkania, kiedy to wykonywał rzut wolny na skraju pola karnego. Wrocławianie krótko go rozegrali, piłka trafiła przed pole karne do Sosulskiego, który strzałem z dystansu “przelobował” stającego już wówczas w bramce Górnika Szymona Maja. Po tej akcji sędzia zakończył spotkanie.

Kolejny mecz zakończy pierwszą rundę rozgrywek CLJ U15. Górnik zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z Zagłębiem Lubin. Mecz ten zostanie rozegrany w sobotę 2 października o godz. 15:00 w Lubinie przy ul. Skłodowskiej-Curie 98.

Górnik Zabrze U15 – Śląsk Wrocław 1:1 (1:0)

Bramka dla Górnika:
13′ Dawid Mazurek

Górnik Zabrze U15 wystąpił w składzie:
Mateusz Jeleń – Wojciech Machura, Dawid Szwiec, Denis Matyśkiewicz, Dominik Sarapata, Piotr Golka, Dawid Mazurek, Jakub Barczak, Hubert Jasiak, Dominik Skiba (kpt.), Kajetan Leszczyk.

W kadrze znaleźli się także: Szymon Maj, Mikołaj Pawlucy, Jakub Skwarkowski, Nikodem Skupin, Mateusz Birówka.

Sztab Szkoleniowy: Michał Grodoń, Sławomir Kapciński

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl