logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

Zagłębie Sosnowiec wygrywa III edycję turnieju im. Włodzimierza Lubańskiego!

Trzeci rok z rzędu w Zabrzu spotkały się zespoły U8, aby rywalizować w III edycji turnieju im. Włodzimierza Lubańskiego. Zapraszamy do relacji z tego wydarzenia.

W niedzielę 12 czerwca – możemy powiedzieć, jak w ubiegłym roku – przy pięknej słonecznej pogodzie na obiektach przy Jaskółczej 40 zainaugurowaliśmy – III edycję turnieju im. Włodzimierza Lubańskiego w kategorii U8. W 1 edycji wzięło udział 16 zespołów. W drugiej 32 zespoły. Natomiast trzecia zgromadziła w Zabrzu 34 zespoły z całej Polski!

Zmagania turniejowe toczyły się na 8 boiskach jednocześnie – drużyny w PIERWSZYM ETAPIE zostały podzielone na sześć 6-zespołowych grup od A do F. Po rozgrywkach grupowych podział zespołów nastąpił zgodnie z zajętym miejscem.

PODZIAŁ PO PIERWSZYM ETAPIE ze względu NA ZAJĘTE MIEJSCE
1 miejsce
 w rozgrywkach grupowych -> gra o miejsca 1-6
2 miejsce w rozgrywkach grupowych -> gra o miejsca 7-12
3 miejsce w rozgrywkach grupowych -> gra o miejsca 13-18
4 miejsce w rozgrywkach grupowych -> gra o miejsca 19-24
5 miejsce w rozgrywkach grupowych -> gra o miejsca 25-30
6 miejsce w rozgrywkach grupowych -> gra o miejsca 31-34

Po rozgrywkach PIERWSZEGO ETAPU wiedzieliśmy już, że o zwycięstwo w całym turnieju zmierzą się drużyny Ursus Warszawa, Hutnik Kraków, Górnik Zabrze, Wisła Kraków, Zagłębia Sosnowiec oraz APN Namysłów.

W III edycji turnieju im. Włodzimierza Lubańskiego w ETAPIE FINAŁOWYM zagrano systemem każdy z każdym, dzięki temu zespół z największą liczbą punktów został zwycięzcą całego turnieju. I tak o to prezentuje się końcowa klasyfikacja:

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DRUŻYNOM JAK I KIBICOM ZA DOSTARCZENIE TAK WIELU POZYTYWNYCH EMOCJI ORAZ RADOŚCI. ZAPRASZAMY JUŻ ZA ROK!

„Dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Na realizację zadania publicznego: Wspieranie organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej – III Turniej im. Włodzimierza Lubańskiego. Kwota dofinansowania 46 500,00.”

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl