logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

Wraz z SOCIOS Górnik budujemy profesjonalny pion medyczny!

W dniu wczorajszym nastąpiło oficjalne podpisanie umowy oraz przekazanie przez SOCIOS Górnik nietuzinkowego sprzętu na potrzeby pionu medycznego Akademii Górnika.

Co mamy na myśli ?
Stowarzyszenie SOCIOS zakupiło i przekazało na potrzeby sztabu medycznego naszej Akademii niezwykle wartościowy sprzęt medyczny, który pomaga nam zrobić kolejny krok i zbliżyć się do profesjonalnego poziomu opieki medycznej naszych zawodników.

Umowę w środę 24 marca wraz z przekazaniem sprzętu parafowali reprezentujący Stowarzyszenie SOCIOS – Remigiusz Stembalski oraz po stronie Akademii Górnika – Dyrektor Łukasz Milik.

„Jako Socios zawsze cieszymy się na możliwość współpracy z Akademią. Po to członkowie Stowarzyszenia płacą składki, żeby z tych składek finansować działania statutowe. A naszym jedynym celem jest wspomaganie Górnika, zwłaszcza w tych trudnych czasach. Dziękujemy naszym członkom za regularne opłacanie składek, serdecznie zapraszamy nowych członków do wstępowania w szeregi Stowarzyszenia, a zarządowi Akademii dziękujemy za dotychczasową dobrą współpracę i polecamy się na przyszłość.” – całe wydarzenie ze strony SOCIOS podsumował Remigiusz Stembalski.

W posiadanie pionu medycznego Akademii Górnika wchodzą:

 • UrtoSix® EMC to sprzęt fizjoterapeutyczny wyposażony w 3 wymienne głowice, który radykalnie zmienia metodologię terapeutyczną wielu schorzeń związanych z układem mięśniowo-szkieletowym. Ciało poddane intensywnej energii mechanicznej reaguje zwiększeniem aktywności metabolicznej w leczonym obszarze, co pomaga zmniejszyć stan zapalny i zapewnia ulgę w bólu, dzięki uwolnieniu endorfin w miejscu urazu, stymulując w ten sposób i przyspieszając proces gojenia.

Zastosowanie i wskazania:

 • zapalenie nadkłykcia kości ramiennej (tzw. łokieć golfisty i łokieć tenisisty)
 • patologie przyczepu ścięgien mięśniowych, zespół bolesnego barku
 • tendinopatie więzadła rzepki i gęsiej stopki
 • zwyrodnienia ścięgien mięśnia przywodziciela (atletyczna przepuklina)
 • schorzenia ścięgna Achillesa, choroba Halgunda Severa (jałowa martwica kości piętowej)
 • choroba zwyrodnieniowa stawów,
 • zapalenia kaletki maziowej, złamania okołostawowe stawów, reaktywne zapalenie okostnej.
 • Game Ready® – aparat do krioterapii to zestaw oparty na technologii kosmicznych skafandrów NASA. Całość zapewnia terapię przerywanych ucisków pneumatycznych jednocześnie z dostarczeniem terapii chłodzenia w uszkodzone – kontuzjowane miejsce. Pozwala sportowcom szybko powrócić do zdrowia po urazie lub operacji. Przyspiesza okres regeneracji komórek układu mięśniowego i szkieletowego, przez co skraca czas rehabilitacji i odnowy biologicznej.

  Game Ready® zawiera opatentowany system RICE – tj. odpoczynek, lód, ucisk, elewacji, który był używany przez dziesiątki lat w leczeniu ostrych i przewlekłych urazów oraz w rehabilitacji pooperacyjnej. Game Ready® łączy w unikalny sposób natychmiastowe chłodzenie i przerywany ucisk, którym można zarządzać w prosty sposób z panelu dotykowego. Całość zawiera i wykorzystuje wszystkie właściwości RICE.  

  W przypadku, gdy bandaże elastyczne, zamrażacze, worki z lodem i ice packi oraz inne alternatywne rozwiązania oferują ograniczone możliwości działania to Game Ready® jest zawsze gotowy. Bardzo szybko pozwala dopasować w łatwy sposób ciśnienie rękawów oraz w prosty sposób pozwala kontrolować temperaturę i czas leczenia. W ciągu zaledwie kilku prostych kroków można zacząć leczenie, które umożliwi natychmiastowe działanie w miejscu kontuzjowanym.

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl