U9-U10: Górnik Zabrze na Brussels Football European Cup 2019

Tegoroczne Święta Wielkanocne drużyny rocznika 2009 oraz rocznika 2010 Akademii Górnika Zabrze spędziły w Brukseli gdzie wzięły udział w bardzo mocno obsadzonym turnieju w Europie – Brussels Football European Cup

Była to zarazem piękna przygoda jak i kolejna doskonała okazja dla Młodych Górników, aby znaleźć się w elitarnym gronie i zmierzyć się z najlepszymi drużynami w Europie do których niewątpliwie należą FC Barcelona, Chelsea Londyn, Benfica Lizbona, Liverpool czy Manchester City.

Fakt, że pogoda dopisała – ponad 20 stopni, bezchmurne słoneczne niebo – był doskonałą okazją by młodzi zawodnicy Górnika Zabrze poza stojącą na wysokim poziomie rywalizacją mogli zwiedzić kolejne europejskie miasto – Brukselę. Tym samym łącząc doświadczenia piłkarskie z tymi turystycznymi.

Co pokazuje, że Akademia Piłkarska Górnika Zabrze to owszem przede wszystkim piłka nożna, ale także niezapomniane-bezcenne doświadczenia i wspomnienia!

W drodze do Brukseli przejeżdżając przez Kolonię Młodzi Górnicy odwiedzili stadion FC Köln oraz Katedrę Kölner Dom – co prawda w Köln nie zastaliśmy Lukasa Podolskiego, ale pozostawiliśmy dla Niego pozdrowienia, które podobno go zaskoczyły, a co najważniejsze – ucieszyły!