logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

U9: Barbórka CUP dla Śląska Wrocław!

Czyżby to już tradycja ? Po raz kolejny w Zabrzu w dniach 4-5 grudnia uczciliśmy nie inaczej jak po piłkarsku Wielkie Górnicze Święto – Barbórkę!

Do Zabrza na halę ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Matejki zjechało w tym roku 24 zespoły z aż 3 krajów – Polski, Szwecji oraz Czech! W turnieju nie mogło oczywiście zabraknąć gospodarzy zespołu U9 naszej Akademii!

Zabawa była przednia, a gwarantem piłkarskiej jakości był nie kto inny jak partner Akademii Górnika firma PRO-TURNIEJE!

Pierwszy dzień turniejowy czyli sobota 4 grudnia to rozgrywki eliminacyjne w grupach – zespół U9 Górnika Zabrze prowadzony tego dnia przez trenera Roberta Romaniuka spotkał się z gośćmi ze Szwecji – FC Nacka oraz FA Nisko, Prasolem Wrocław, KS Łomianki oraz FC Wrocław Academy.

Kolejnego dnia w niedzielę Górnicy zmierzyli się z zespołami Beniaminek Radom, MFK Havirov, Wisła Kraków, RAP Radomsko, Polonia Bytom oraz Polonia Środa Wielkopolska. Trójkolorowi ostatecznie zajęli drugą lokatę w grupie srebrnej.

Zwycięzcą grupy złotej, a zarazem zwycięzcą całego turnieju BARBÓRKA CUP został zespół Śląska Wrocław – za co z tego miejsca Gratulujemy! Kolejne miejsca na podium przypadły dla Beniaminka Krosno oraz Pogoni Szczecin, która w bezpośrednim pojedynku okazała się lepsza od gości ze Szwecji FC Nacka, stąd mając taką samą liczbę punktów została wyżej sklasyfikowana.

Jak spisali się Trójkolorowi?
Patrząc na same statystyki można powiedzieć Młodzi Górnicy godnie uczcili “Barbórkę” w całym turnieju przegrali tylko JEDNO spotkanie – takie osiągnięcie przypadło w udziale jeszcze tylko jednemu zespołowi, który całą rywalizację zakończył na 2. miejscu – Beniaminkowi Krosno.
Bilans Górników to 6 zwycięstw – 5 remisów – 1 porażka, bramki: 34-10. Tyle statystyk!

Na pierwszym miejscu stawiana była dobra zabawa oraz radość z gry, które uświetniły najważniejsze święto w roku Górniczej Rodziny – BARBÓRKĘ!

Dziękujemy wszystkim zespołom za stworzenie wspaniałego widowiska. ZAPRASZAMY ZA ROK!

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl