logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

U18: Górnik Zabrze pokonuje 1:0 Olympique Marsylia – Turniej Zlaty KAHAN w Ostravie [GALERIA]

Zlaty KAHAN organizowany przez Banik Ostrava za nami. Weekend drużyna Juniorów Starszych w ramach przygotowań do zbliżającego się sezonu ligowego zebrała cenne doświadczenie w starciach z silnymi europejskimi drużynami.

Pierwszy dzień turnieju – to starcie z FC Baník Ostrava pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:2. W drugiej części gry po zmianach wprowadzonych przez sztab trenerski padła tylko jedna bramka autorstwa Vojtěcha Wojatschke zawodnika Baníka.
Bramki dla Górnika zdobywali Krzystof Winglarek oraz Kamil Lukoszek.
Wynik końcowy: FC Baník Ostrava 3:2 Górnik Zabrze

Drugi dzień turnieju to spotkanie z Olympique de Marseille. Po twardym, stojącym na naprawdę wysokim poziomie spotkaniu gdzie nikt nie odstawiał nogi, pierwszej bezbramkowej połowie drużyna U18 Akademii Górnika Zabrze po bramce Kołodziejczyka w drugiej części gry pokonuje 1:0 francuzów. W spotkaniu padły jeszcze dwie bramki po jednej dla każdej ze stron jednak nieuznane przez sędziego.
Bramkę zdobył Erwin Kołodziejczyk.
Wynik końcowy: Górnik Zabrze 1:0 Olympique de Marseille

Do ostatniej serii spotkań wszystkie drużyny podeszły z taką samą ilością punktów – wszyscy po 3. Tak, więc niedzielne spotkania decydowały o końcowym triumfie. Tu można było już zauważyć jak wiele sił kosztował Młodych Górników sobotni mecz z Francuzami (tak samo Olympique bez sił przegrywa z Banikiem 1:4). Mimo to Górnicy podeszli do spotkania z niemieckim Eintrachtem Frankfurt ambitnie po straconej bramce doprowadzając w 15 minucie do remisu 1:1, ale to było wszystko na co tego dnia było stać drużynę U18.
Bramkę dla Górnika zodbył Kamil Grudziński.
Wynik końcowy: Górnik Zabrze 1:5 Eintrachtowi Frankfurt

Zapraszamy do GALERII ze spotkania z Olympique Marsylia:
kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl