logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

U18: XVII edycja turnieju im. Ernesta Phola [GALERIA]

Nasi juniorzy starsi nie obronili ubiegłorocznego Pucharu Prezydenta Miasta Zabrze w tegorocznej XVII edycji turnieju im. Ernesta Pohla. Drużyny GKS-u Katowice, Gwarka Zabrze musiały uznać wyższość “Górników”, jednak w meczu o I miejsce mimo walki do końca nie udało się pokonać ekipy chorzowskiego Ruchu.

Turniej podzielony został na dwie sesje poranną oraz popołudniową i rozegrany w systemie każdy z każdym. Spotkania poranne odbywały się na stadionie Sparty Zabrze, gdzie nasi zawodnicy zmierzyli się z Gwarkiem Zabrze oraz GKS Katowice.

W pierwszym spotkaniu podopieczni Marka Piotrowicza i Dariusza Koseły pokonali po bramce Bartłomieja Eizencharta Gwarek 1:0, natomiast w drugim spotkaniu GKS Katowice 2:1, gdzie na listę strzelców wpisali się Miłosz Kozioł oraz Krystian Imiela.

Po południu rozgrywki zakończyły się przy ul. Roosevelta 81 gdzie na Arenie Zabrze Górnikowi w meczu o I miejsce mimo godnej podziwu walki do samego końca i dwóch bramek Krystiana Imieli oraz jednej Kacpra Kubika nie udało się pokonać ekipy Ruchu Chorzów.

Najlepszym strzelcem turnieju został Krystian Imiela!

Gratulujemy!

Wyniki spotkań Górnika Zabrze:
Górnik Zabrze – Gwarek Zabrze 1:0 (Eizenchart)
Górnik Zabrze – GKS Katowice 2:1 (Kozioł, Imiela)
Górnik Zabrze – Ruch Chorzów 3:5 (Imiela – 2, Kubik)

Klasyfikacja końcowa XVII turnieju im. Ernesta Phola 
1. Ruch Chorzów
2. Górnik Zabrze 
3. GKS Gieksa Katowice
4. Gwarek Zabrze

Kadra Górnika Zabrze: Sekuła Bartosz, Nowak Alan, Polak Tomasz, Siwy Dominik, Figna Przemysław, Kozioł Miłosz, Chmielewski Dominik, Kubik Kacper, Zawada Marko, Eizenchart Bartłomiej, Grudziński Kamil, Stępień Kacper, Imiela Krystian, Borek Jan, Trytko Jakub, Maszczyk Szymon, Ziaja Paweł, Bednarz Robert, Urbański Hubert, Kamiński Krzysztof.

GALERIA XVII TURNIEJU IM. ERNERSTA PHOLA

autor zdjęć Dominika Kuna

 

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl