logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

U18: XIX Turniej im. Ernesta Pohla przeszedł do historii!

Sierpień Akademia rozpoczęła wielkim wydarzeniem jakim była XIX edycja turnieju Juniorów Starszych im. Ernesta Pohla. Na boisku przy ul.Mickiewicza oraz na Arenie Zabrze mierzyły się ze sobą 4 drużyny.

Zmagania rozpoczęliśmy równo o godzinie 9:00 na boisku przy ul.Mickiewicza 66a w Zabrzu-Mikulczycach. Regulamin gier zakładał dwie połowy po 25 minut, a w fazie finałowej na Arenie Zabrze dwie połowy po 30 minut.

I tak w pierwszym spotkaniu na przeciwko siebie stanęły drużyny Gwarka Zabrze oraz Ruchu Chorzów. Jako pierwsi bramkę mogli zdobyć zawodnicy Gwarka jednak szybko podyktowana jedenastka nie została zamieniona na bramkę. Ta padła dopiero w drugiej części gry zdobył ją Adrian Gawlik i okazała się jedyną w tym spotkaniu.

Galeria z tego spotkania:

Gwarek Zabrze 1:0 Ruch Chorzów
bramka: Adrian Gwalik


Druga seria gier to derby Zabrza – Górnik konta Gwarek. Spotkanie rozpoczęło się analogicznie do poprzedniego. 5 minuta gry i sędzia po faulu bramkarza Górników dyktuje rzut karny dla Gwarka. Do piłki podchodzi Adrian Gwalik i nie marnuje jedenastki wyprowadzając na prowadzenie Gwarka. Do remisu doprowadza tuż przed przerwą Erwin Kołodziejczyk po podaniu od Jakuba Okaja.

Druga część gry nie przyniosła zmiany rezultatu i zwycięzcę musiały obligatoryjnie wyłonić rzuty karne (strzelano w 3 seriach) w których Górnik okazał się lepszy i wygrywa 3:2.

Galeria z tego spotkania:

Górnik Zabrze 1:1 Gwarek Zabrze (p.k. 3:2)
bramki:
Erwin Kołodziejczyk (Górnik), Adrian Gawlik (Gwarek)


W trzecim spotkaniu turnieju grę rozpoczęli goście z Czech – Banik Ostrava, który zmierzył się z Ruchem Chorzów.

Ruch Chorzów 2:1 Banik Ostrava
bramki: Kamil Swikszcz x2 (Ruch) Vraj (Banik)


W ostatnim spotkaniu na stadionie przy ul.Mickiewicza 66a Górnicy zmierzyli się z Banikiem. Trójkolorowi okazali się bezkompromisowi nie pozostawiając Czechom złudzeń i po 3 bramkach Bartłomieja Iwańskiego odnoszą pierwsze tego dnia zwycięstwo.

Galeria z tego spotkania:

Banik Ostrava 0:3 Górnik Zabrze
bramki: Bartłomiej Iwański x3


Po południu rozgrywki przeniosły się na ARENĘ Zabrze. Pierwszą bramkę tego dnia przy Roosevelta 81 zdobyli Czesi za sprawą Štauberta, wynik na 2:0 podwyższył jeszcze Temel i na przerwę w lepszych nastrojach schodzili zawodnicy Banika. Druga część gry to diametralna zmiana obrazu gry – Gwarek przejął inicjatywę czego rezultatem były dwie zdobyte bramki. Koniec końców spotkanie zakończyło się remisem i to ostatni mecz pomiędzy Górnikiem, a Ruchem decydował o końcowej klasyfikacji.

Galeria z tego spotkania:

Gwarek Zabrze 2:2 Banik Ostrava
bramki: Styczyński, Płonka(k) (Gwarek) Štaubert, Temel (Bramki)


Ostatnie spotkanie tego dnia to Wielkie Derby, które okazały się meczem o wszystko: Górnik Zabrze – Ruch Chorzów. Górnicy z animuszem rozpoczęli spotkanie i to oni co rusz gościli na połowie chorzowian. Jednak to zawodnicy Ruchu zeszli na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem – jedyny raz zagościli w pierwszej części gry pod bramką Górników i to wystarczyło, aby wyjść na prowadzenie.
W drugiej części spotkania obraz gry nie uległ zmianie, Górnicy dążyli do wyrównania, a chorzowianie odgryzali się kontrami. Rezultat gry utrzymywał się praktycznie do samego końca, kiedy to trzy szybkie kontry zakończyły się zdobyciem trzech bramek. W rezultacie Ruch wygrywa 4:0 zdobywając tym samym główne trofeum, a także zgarniając dwie nagrody indywidualne (MVP oraz dla najlepszego bramkarza). Górnicy XIX turniej im.Ernesta Pohla kończą na najniższym stopniu podium, zgarniając jedną nagrodę indywidualną (Bartłomiej Iwański najlepszym strzelcem).

Galeria z tego spotkania:

Górnik Zabrze 0:4 Ruch Chorzów
bramki: Kacper Sadlak, Mateusz Wojtek, Wiktor Cioch x2

W barwach Górnika Zabrze w XIX turnieju im.Ernesta Pohla zagrali:
Jakub Grzesiak, Maksymilian Ćwik, Daniel Cieśla, Maksymilian Gandziarowski, Mateusz Fundament, Kosma Zawada, Erwin Kołodziejczyk, Wiktor Skała (C), Jakub Okaj, Maciej Kowalik, Kamil Grudziński, Gracjan Grot, Miłosz Staszkiewicz, Łukasz Tabisz, Marcel Peda, Dominik Kulon, Bartłomiej Iwański, Kacper Paszkowski, Patryk Matykiewicz, Jakub Smoleń, Jakub Szczepanik, Jakub Kamiński.


NAGRODY INDYWIDUALNE
Najlepszy bramkarz – Wiktor Gasztyk (Ruch Chorzów)
MVP – Kamil Skwiszcz (Ruch Chorzów)
Najlepszy strzelec – Bartłomiej Iwański (Górnik Zabrze)

fot. Grzegorz Zurek

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl