logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

U18: Rywalizacja od początku na wysokim poziomie

Juniorzy Starsi także 11 stycznia wrócili do treningów na obiektach w Zabrzu. Jak będzie przebiegał okres przygotowawczy opowiedział trener Jan Żurek.

O rozpoczynających się zajęciach treningowych w 2021 roku:

„Zawodnicy dostali trzy tygodnie przerwy, choć tak na prawdę mieli tydzień wolnego. Przez pozostałe dwa tygodnie realizowali indywidualne rozpiski treningowe, które otrzymali od sztabu szkoleniowego. Przed zakończeniem zajęć w 2020 roku zapowiadaliśmy, że od samego początku będziemy trenować na najwyższych obrotach. Generalnie cały czas intensywność treningu staramy się trzymać na wysokim poziomie dzięki czemu stale podnosimy umiejętności indywidualne zawodników.”

Do zajęć treningowych wróciliśmy w drugim tygodniu ferii – 11 stycznia – testami motorycznymi. Od samego początku stawiamy na wszechstronność zajęć pracując na boisku, własnej siłowni, zajęciach w klubie ReShape, a także na hali przy ul. Matejki. W drugim tygodniu lutego mamy zaplanowany tygodniowy obóz. Niestety z powodu pandemii wiele wartościowych gier sparingowych z czeskimi i słowackimi zespołami nam wypadło. Również odwołany został turniej halowy w którym mieliśmy brać udział.

Młodzieżowa Liga Mistrzów tuż, tuż…

“Zaangażowanie od pierwszych zajęć jest na najwyższym poziomie. Chłopcy mocno trenują mając w świadomości zbliżające się spotkanie w ramach Młodzieżowej Ligi Mistrzów, to oczywiste każdy chce w niej zagrać. W rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów tracąc tylko 2 punkty do lidera Wisły Kraków szykujemy się na walkę w obronie tytułu zdobytego przed rokiem.

Młodzi również otrzymują szansę:

“W zajęciach treningowych biorą również udział wyróżniający się zawodnicy z zespołu U17 Mateusz Bartusik, Kamil Skok, Kamil Moraczewski, Kacper Zborowski, Tomasz Macha jak i rocznikowo jeszcze młodsi U16 Jan Adamski, Dawid Olszak czy mający już za sobą kilka występów w rozgrywkach ligowych CLJ U18 Darek Stalmach. Po kontuzji wraca powoli Erwin Kołodziejczyk. Natomiast wkrótce do zajęć mają wrócić Dominik Kulon, Patryk Matykiewicz.” – zakończył trener Jan Żurek.

Plan gier sparingowych Górnika Zabrze U18 na najbliższe tygodnie:
22.01 GKS Tychy – Górnik Zabrze U18 w Tychach – wygrana 5:1
23.01 Górnik Zabrze U18 – Górnik Mysłowice w Zabrzu – wygrana 2:1
30.01 Zagłębie II Sosnowiec – Górnik Zabrze U18
3.02 Górnik Zabrze U18 – Resovia Rzeszów
5.02 Warta Zawiercie – Górnik Zabrze U18

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl