logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

U18: Okazała inauguracja rozgrywek CLJ w Zabrzu

Rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów U18 wracają do Zabrza. Górnik Zabrze – Cracovia Kraków 3:0.

Niedziela 25 sierpnia w Zabrzu stała pod znakiem 3. 3 kolejka Centralnej Ligi Juniorów, w rozgrywkach ekstraklasy Górnik pokonuje Koronę 3:0, a kilka godzin wcześniej Juniorzy Starsi w ramach Centralnej Ligi Juniorów U18 pokonują w takim samym stosunku 3:0 Cracovię.

25 minucie Erwin Kołodziejczyk w środku pola dostaje piłkę od Jakuba Okaja i zagrywa do wychodzącego na wolne pole Kamila Lukoszka, który ze spokojem lekko podrzuca piłkę nad interweniującym bramkarzem gości i wyprowadza zabrzan – tak jak tydzień wcześniej w meczu z Lechem – na prowadzenie 1:0. Górnicy po zdobytej bramce nie zwolnili tempa i co rusz atakowali bramkę Cracovii. Goście również nie pozostawali dłużni i pod koniec pierwszej części gry mieli idealną okazję ku temu, aby wyrównać jednak strzał Kacpra Grzebielucha z 5 metra doskonale wybronił Bartosz Neugebauer.

W drugą część gry lepiej weszli Górnicy co udokumentowali w 53 minucie. Po raz kolejny Erwin Kołodziejczyk zagrywa – tym razem wzdłuż pola karnego – a piłkę do pustej bramki kieruje Patryk Matykiewicz. Bramka jednak nie podłamała drużyny gości, którzy po niemrawym początku drugiej połowy wrócili do stylu który prezentowali w pierwszej odsłonie spotkania. Ze starań gości by zagrozić bramce Trójkolorowych jednak nic nie wyszło, a zakończyły się one w 83 minucie gry. Wiktor Martuszewski szybko wznawia grę długim wyrzutem z autu, piłka trafia do Kamila Grudzińskiego, który głową zagrywa do Erwina Kołodziejczyka który na 5 metrze przerzuca piłkę nad interweniującym bramkarzem gości – po czym sam z metra kieruje ją do bramki. Tym samym ustalając wynik spotkania na 3:0 oraz do dwóch wcześniejszych asyst dokładając bramkę. Można śmiało powiedzieć, że inauguracja rozgrywek CLJ w Zabrzu wypadła bardzo okazale.

Górnik Zabrze U18 – Cracovia Kraków U18 3:0 (1:0)

Bramki dla Górnika: 25′ Lukoszek, 53′ Matykiewicz 83′ Kołodiejczyk

Górnik Zabrze: Bartosz Neugebauer – Wiktor Martuszewski, Mateusz Pawlak (C), Miłosz Staszkiewicz, Krzysztof Winglarek – Jan Flak, Kamil Lukoszek, Jakub Okaj (31′ Adrian Dziedzic), Bartosz Gałązkiewicz (77′ Alan Lubaski), Erwin Kołodziejczyk (84′ Kamil Całka) – Patryk Matykiewicz (77′ Kamil Grudziński)

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl