logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

U17 I LW B1 | Górnik Zabrze – Rekord Bielsko-Biała 3:1

W meczu 12. kolejki I Ligi Wojewódzki B1 Górnik Zabrze po odrobieniu straty w drugiej połowie pokonał Rekord Bielsko-Biała 3:1.

Spotkanie nie rozpoczęło się po myśli zabrzan, którzy szybko stracili gola i musieli gonić wynik. Na początku drugiej części Rekord miał bardzo dobrą okazję na podwyższenie wyniku, ale świetną interwencją popisał się Karol Szymecki. Od momentu rozpoczął się napór Górnika. Juniorzy młodsi tworzyli kolejne okazje aż wreszcie w zamieszaniu po rzucie rożnym piłka trafiła pod nogi Kacpra Kota, który doprowadził do remisu.

Kilka chwil później środkowy obrońca po raz kolejny wykazał się instynktem strzeleckim dopadając do odbitej piłki i wyprowadził “Górników” na prowadzenie. Krótko po tym prowadzenie podwyższył płaskim strzałem zza pola karnego Bartłomiej Noczyński. Do ostatniego gwizdka podopieczni trenerów Sławomira Kapcińskiego i Łukasza Domagalskiego kontrolowali wydarzenia na boisku i zgarnęli komplet punktów.

Górnik odniósł swoje szóste ligowe zwycięstwo w tym sezonie. W następnej kolejce zabrzan czeka derbowe starcie z Piastem w Gliwicach.

GÓRNIK ZABRZE – REKORD BIELSKO-BIAŁA 3:1 (0:1)

Bramki dla Górnik: Kacper Kot x2, Bartłomiej Noczyński

Skład Górnika: Karol Szymecki – Mateusz Grabowski, Maciej Kieś, Kacper Kot, Bartosz Kriegler, Jakub Marcinkowski (c), Bartłomiej Koryga, Dominik Żak, Damian Strączek, Bartłomiej Noczyński, Mateusz Gierałtowski

Rezerwowi: Antoni Bałabuch – Mateusz Birówka, Mateusz Dobrzyński, Jakub Golański, Piotr Kociszewski, Maksymilian Nowak, Nikodem Skupin

Sztab szkoleniowy: Sławomir Kapciński i Łukasz Domagalski

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl