Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

cert pzpn

U17 | I LW B1 | GKS Gieksa Katowice 2:3 Górnik Zabrze

Zespół juniorów młodszych Górnika Zabrze pokonał GKS Gieksę Katowice 3:2 w meczu 19. kolejki I ligi wojewódzkiej B1. Zabrzanie odnieśli swoje trzecie wiosenne, a już dziewiąte wyjazdowe zwycięstwo.

W sobotę podopiecznym trenerów Sławomira Kapcińskiego, Łukasza Domagalskiego i Dariusza Koseły przyszło zmierzyć się z liderem tabeli. Spotkanie rozpoczęło się wyśmienicie dla zabrzan, którzy za sprawą trafienia Damiana Strączka z rzutu karnego szybko objęli prowadzenie.

Gospodarze w 21. minucie doprowadzili do wyrównania, ale po pół godziny gry “Górnicy” prowadzili już 3:1. Na listę strzelców wpisali się Dominik Żak oraz Mateusz Grabowski. Na kilka minut przed upływem regulaminowego czasu gry katowiczanie zdobyli gola kontaktowego, ale Górnik nie dał się już zaskoczyć i zgarnął komplet punktów.

Juniorzy młodsi Górnika w swoim czwartym wiosennym meczu wygrali po raz trzeci. Po 19. serii gier zajmują piąte miejsce z zaledwie trzema punktami straty do ligowego podium. Trzecią pozycję w lidze zajmuje Ruch Chorzów, z którym już w sobotę “Górnicy” zmierzą się na własnym boisku.

GKS GIEKSA KATOWICE – GÓRNIK ZABRZE 2:3 (1:3)

Bramki: Mateusz Adamczyk 21′, Kacper Buchalik 85′ (k) – Damian Strączek 4′ (k), Dominik Żak 25′, Mateusz Grabowski 30′

Skład Górnika: Bałabuch – Kieś, Mojzyk, Nowak, Żak, Strączek, Kociszewski, Marcinkowski (c), Weiss, Grabowski, Kmiecik

Rezerwowi: Jasek – Skupin, Dobrzyński, Birówka, Szlachta, Golański

Sztab szkoleniowy: Sławomir Kapciński, Łukasz Domagalski i Dariusz Koseła

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.