logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

U16: „Prezentowaliśmy się lepiej w perspektywie całego spotkania”

Tym razem Bielsko nie okazało się gościnne dla Trójkolorowych. Trener Marek Mazurek podsumował spotkanie Górników z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Przed meczem wspólnie z zawodnikami zakładaliśmy, że to będzie trudne spotkanie. Po pierwsze ze względu na przeciwnika, po drugie, że był rozgrywany po miesięcznej przerwie od ostatniego spotkania ligowego. „

W mojej ocenie zespół rozegrał dobre zawody. Pomimo przegranej, to nasza drużyna miała inicjatywę w przeważającej części spotkania. Poparliśmy to kilkoma dogodnymi sytuacjami. Pierwsi wyszliśmy na prowadzenie (bramka Kuliga bezpośrednio z rzutu wolnego). Później swoje sytuacje mieli Wąsik, Tobolik oraz mieliśmy jeszcze kilka stałych fragmentów gry, jednak za każdym razem obronna ręka wychodził bramkarz gospodarzy (najlepszy zawodnik Podbeskidzia).

Bramki straciliśmy po błędach w obronie. Druga bramka stracona zaraz po przerwie wprowadziła pewną nerwowość w naszym zespole. Jednak od 60 minuty znów prowadziliśmy grę, tworząc kolejne sytuacje bramkowe (Matuszek, Wąsik x2, Krakowiak, Ogórek, Barczak, Marciniszyn). Należy podkreślić, że dobrze wpłynęli na drużynę zmiennicy. Wszyscy zawodnicy dali z siebie 100% i mogliśmy co najmniej zremisować spotkanie. Dlatego czujemy sportową złość po pierwszej porażce w lidze.”

Podkreślam, że w zespole Podbeskidzia był tylko jeden zawodnik z rocznika 2005 na ławce rezerwowych, pozostali byli z rocznika 2004. Pomimo co najmniej roku różnicy, to nasza drużyna prezentowała się lepiej w perspektywie całego spotkania. Z porażki wyciągamy wnioski i już myślimy o kolejnym przeciwniku – Zagłębiu Sosnowiec, z którym mecz rozgrywamy w najbliższa środę.” – podsumował całe spotkanie trener Marek Mazurek

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Górnik Zabrze U16 2:1 (1:1)

Bramka dla Górnika:
14′ Mateusz Kulig

Górnik Zabrze U16 wystąpił w składzie:
Dawid Olszak – Patryk Marek, Kacper Capiga, Hubert Ogórek, Szymon Wąsik, Krzysztof Kolanko, Tomasz Płaneta, Krzysztof Wnuk, Mateusz Kulig, Bartek Krakowiak, Aleksander Tobolik.

Zagrali również: Marcin Matuszek, Paweł Marciniszyn, Norbert Barczak, Adrian Długosz

Sztab Szkoleniowy: Arkadiusz Przybyła, Marek Mazurek

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl