logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

U16 – “Każdy z zawodników ciężko pracował na treningach i to przełożyło się na nasz styl gry”

Zespół U16 mierzył się w rozgrywkach z rywalami rocznikowo starszymi. Jak wypadła runda wiosenna w ich wykonaniu – Sprawdzamy!

Trójkolorowi jako beniaminek kończą rozgrywki na 3. lokacie z siedmioma zwycięstwami, jednym remisem oraz sześcioma porażkami. Warto nadmienić, iż o rok młodsi Górnicy mogą poszczycić się najlepszą ofensywą na przestrzeni całej rundy, gdzie zdobyli 33 bramki.

Zwycięzca I ligi wojewódzkiej B1 minionej rundy czyli zespół Zagłębia Sosnowiec zyskał awans do baraży o Centralną Ligę Juniorów U17, które ostatecznie przegrał z zespołem Miedzi Legnica.

O podsumowanie rundy poprosiliśmy trenera Marka Mazurka“Znając poziom ligi i biorąc pod uwagę to, że będziemy grali zawodnikami rok/dwa lata młodszymi, przed rundą zakładaliśmy walkę o utrzymanie. Ostatecznie zajęliśmy trzecie miejsce, z którego jesteśmy zadowoleni. Największa liczba strzelonych bramek pokazuje, że, jako zespół graliśmy ofensywnie i to była nasza siła. Każdy z zawodników ciężko pracował na treningach i to przełożyło się na nasz styl gry i wynik sportowy. Na podziękowania i gratulacje zasłużyła cała drużyna!! Teraz dla zawodników przyszedł czas na odpoczynek po trudnym sezonie i naładowanie akumulatorów przed grą w CLJ U17”.

Sztab szkoleniowy w sezonie 2020/2021:
Trener Dariusz Koseła
Trener Arkadiusz Przybyła
Trener Marek Mazurek

Kadra zespołu U16 w sezonie 2020/2021:
Ogórek Hubert, Marciniszyn Paweł, Wollny Marco, Wnuk Krzysztof, Wąsik Szymon, Tobolik Aleksander, Matuszek Marcin, Płaneta Tomasz, Olszak Dawid, Marek Patryk, Dulęba Piotr, Długosz Adrian, Odrobina Maciej, Najda Piotr, Muzyka Szymon, Kulig Mateusz, Barczak Norbert, Krążyński Przemysław, Krakowiak Bartek, Kolanko Krzysztof, Grabowski Marcel, Capiga Kacper

GALERIA spotkań ligowych sezonu 2020/2021:

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl