logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

U16: Dynamo Cup w Berlinie

Zespół trenerów Koseły i Mazurka sobotę spędził w Berlinie. Sprawdźmy jak radzili sobie Młodzi Górnicy w turnieju Dynamo Cup.

O podsumowanie turnieju poprosiliśmy trenera Marka Mazurka – W niedzielę 26 września 2021r drużyna Górnika Zabrze U-16 wzięła udział w turnieju U16 Dynamo Cup. Turniej rozgrywany był na obiekcie Dynama w Berlin. Drużyny rywalizowały w dwóch grupach po trzy zespoły.

Nasza drużyna w grupie była z Dynamem Berlin i FC Augsburg. W drugiej grupie były zespoły Herthy Berlin, Sparty Praga i Hansy Rostock.

Pierwszy mecz w grupie rozegraliśmy z Dynamem Berlin. Wynik tego spotkania to porażka 2:0. Mimo kilku dogodnych sytuacji nie potrafiliśmy strzelić bramki, a przeciwnik wykorzystał nasze błędy indywidualne.

Drugie spotkanie z Augsburgiem wygraliśmy 1:0 po trafieniu D. Strączka. Całe spotkanie nasz zespół przeważał i dyktował warunki. Przeciwnik skupiał się tylko na obronie i gry z kontry. To spotkanie dało nam 2 miejsce w grupie i w półfinale spotkaliśmy się z Herthą Berlin.

Spotkanie to skończyło się wynikiem 2:2 po bramkach B. Noczyńskiego i D. Żaka. W rzutach karnych przegraliśmy 3:2.

W meczu o 3 miejsce spotkaliśmy się z drużyną Dynama Berlin. Spotkanie wygraliśmy 2:1. Tym samym zrewanżowaliśmy się zespołowi z Berlina za porażkę w grupie. Dwie bramki w tym spotkaniu strzelił B. Noczyński. W całym spotkaniu prowadziliśmy grę, przeciwnik skupiał się tylko na bronieniu i wyjściach w ataku szybkim. To zwycięstwo dało nam 3 miejsce w turnieju. Pierwsze miejsce zajęła drużyna, z którą przegraliśmy w półfinale – Hertha Berlin.

“Cały turniej stał na bardzo wyrównanym poziomie. Możemy być zadowoleni z postawy naszej drużyny. Biorąc pod uwagę fakt, że na turniej przyjechaliśmy bezpośrednio po meczu ligowym ze Stadionem Chorzów, 3 miejsce jest zadawalające. Z każdym rozegranym meczem było widać, że nasi zawodnicy są coraz bardziej przemęczeni. Okupiliśmy to urazami trzech zawodników i nie mogliśmy z nich skorzystać w półfinale i meczu o 3 miejsce. Ogólnie możemy być zadowoleni z gry naszego zespołu, szczególnie w meczu z FC Augsburg, Herthą Berlin i meczu o 3 miejsce z Dynamem Berlin.”zakończył podsumowanie turnieju trener Marek Mazurek

Kadra Trójkolorowych na turniej Dynamo Cup:
Gowik, Lorek, Kieś, Dobrzyński, Kriegler, Gołąbek, Simmert, Żak, Szostak, Noczyński, Grabowski, Szymecki, Gendera, Kot, Marcinkowski, Mojzyk, Olchawa, Strączek.

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl