logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

U16: “Drużyna pokazała charakter.”

Zespół U16 remisuje w Gliwicach z Piastem 3:3.

Spotkanie ocenił trener Arkadiusz Przybyła: “Jak na derbowe spotkanie przystało był to bardzo zacięty pojedynek. Do ostatniego gwizdka trzymał w napięciu. Obie drużyny od początku spotkania nie kalkulowały i cały czas dążyły do zwycięstwa. Wiedzieliśmy, że Piast po wysokiej porażce w pierwszej kolejce będzie chciał się nam zrewanżować. Gospodarze od pierwszych minut starali narzucić swój styl gry, grali agresywnie wysokim pressingiem. Jednak dobra organizacja w defensywie całego zespołu nie pozwoliła na zbyt wiele drużynie gospodarzy. Zespół powoli zaczął się rozkręcać i łapał właściwy rytm. Konsekwentnie i cierpliwie budowaliśmy grę doprowadzając do kilku sytuacji bramkowych, z których wykorzystaliśmy tylko jedną. Bramkę zdobył Szymon Wąsik po ładnej indywidualnej akcji Krzysztofa Kolanko. Zespół z Piasta wyrównał po rzucie rożnym i do przerwy widniał wynik 1-1.”

“Podobnie jak w meczu z Sosnowcem słabiej weszliśmy w drugą połowę. Za dużo było emocji w naszej grze. Brakowało cierpliwości w budowaniu ataku, dokładności oraz dłuższego utrzymania się przy piłce. Zbyt szybko chcieliśmy doprowadzać do sytuacji bramkowych i za dużo miejsca zostawiliśmy przeciwnikowi, który skrzętnie to wykorzystał. Wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. To jednak nie załamało naszych zawodników, którzy ruszyli do odrobienia strat. Stworzyliśmy sobie kilka sytuacji, z których wykorzystaliśmy dwie. Bramkę kontaktową zdobył Capiga, uderzeniem z dystansu, a w końcówce meczu wyrównał Wąsik po dograniu Matuszka. Na pochwałę zasłużył również nasz bramkarz, który dwukrotnie powstrzymał groźne kontrataki gospodarzy.”

“Drużyna pokazała charakter. Zawodnicy nie poddali się i swoją determinacją doprowadzili do remisu. Brawo dla chłopaków za walkę do końca!”

Kolejne spotkanie w piątek 7 maja o godz. 18:00 przy Jaskółczej 40 Górnicy podejmą Rekord Bielsko-Biała.

GKS Piast Gliwice – Górnik Zabrze U16 3:3 (1:1)

Bramki dla Górnika:
13′ 89′ Szymon Wąsik
74′ Kacper Capiga

Górnik Zabrze U16 wystąpił w składzie:
Przemysław Krążyński – Bartek Krakowiak (kpt.), Krzysztof Wnuk, Kacper Capiga, Hubert Ogórek, Patryk Marek, Mateusz Kulig, Aleksander Tobolik, Szymon Wąsik, Krzysztof Kolanko, Tomasz Płaneta.

W kadrze znaleźli się również: Dawid Olszak, Norbert Barczak, Piotr Dulęba, Paweł Marciniszyn, Marcin Matuszek, Piotr Najda, Marco Wollny.

Sztab Szkoleniowy: Arkadiusz Przybyła, Marek Mazurek

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl