logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

U15 – „Czterech zawodników otrzymało powołanie na konsultacje do Reprezentacji Polski”

Zespół U15 – Sprawdzamy jak runda wiosenna wypadła w wykonaniu kolejnej drużyny naszej Akademii!

Jak w starszych kategoriach tak i w kategorii C1 zespół Górnika Zabrze wyróżnił się na tle ligowych rywali. W tym przypadku w rundzie wiosennej Górnicy mogą poszczycić się najlepszą defensywą w 14 ligowych spotkaniach Trójkolorowi stracili zaledwie 12 bramek. Również do najlepszej ofensywy dużo nie zabrakło bo zabrzanie zdobyli jedynie 4 bramki mniej od liderującego w tej statystyce zespołu Podbeskidzia – z którym to z kolei wspólnie (bo po 10) wygrali najwięcej spotkań ligowych.

Tak trener Jerzy Urban podsumował całą rundę – „Drużyna w rozgrywkach pierwszej ligi wojewódzkiej zajęła drugie miejsce ze stratą jednego punktu do Podbeskidzia. Najwięcej goli zdobył Mikołaj Olchawa 8. Czterech zawodników otrzymało powołanie na konsultacje do Reprezentacji Polski, byli to – Krzysiu Kolanko, Olek Tobolik, Piotrek Lorek oraz Kuba Marcinkowski oraz dwóch do kadry AMO – Mariusz Janota, Bartosz Kriegler. Drużyna dwukrotnie występowała w turniejach: Elite Cup w których zajmowaliśmy kolejne miejsca drugie i czwartek.”

Sztab szkoleniowy w sezonie 2020/2021
Trener – Sławomir Kapciński
Trener – Jerzy Urban

Kadra zespołu U15 na sezon 2020/2021
Dobrzyński Mateusz, Marcinkowski Jakub, Lorek Piotr, Gendera Jakub, Żukowski Wojciech, Tobolik Aleksander, Szymecki Karol, Sprot Alan, Plewa    Mateusz, Olchawa Mikołaj, Matysiak Mateusz, Kriegler Bartosz, Grabowski Mateusz, Dudek Adam, Drabek Dominik, Kot Kacper, Kolanko Krzysztof, Chudeusz Jakub, Bała Igor, Janota Mariusz, Gryń Bartosz, Gowik Kajetan, Żak Dominik, Strączek Damian

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl