logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

U15 | Trójkolorowi przed półfinałami!

Trampkarze Akademii Górnika przygotowują się do pierwszego z dwóch spotkań ze Stalą Rzeszów. Na początek już w sobotę zagramy w Rzeszowie.

Mistrzostwo jesieni grupy C Centralnej Ligi Juniorów U15, wiosną potwierdzenie swoich umiejętności jako jedyny zespół w Polsce wygrana wszystkich 14 spotkań i w nagrodę za ciężką pracę nadchodzi – walka o mistrzostwo Polski. W sobotę trampkarze Górnika Zabrze rozpoczną w Rzeszowie rywalizację w półfinałach, w których zmierzą się ze Stalą Rzeszów. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 14:00.

O udziale w półfinałach w Zabrzu wiedzieliśmy już dużo wcześniej. Górnicy spory okres zakończeniem rozgrywek zapewnili sobie pozycję gwarantującą awans. To jednak nie zmieniło nastawienia i zespół grał w kolejnych spotkaniach na swoim równym poziomie czego efektem można nawet stwierdzić bezprecedensowe wydarzenie w piłce młodzieżowej, kiedy to beniaminek Akademii pierwszy raz występującej na tym szczeblu centralnym wygrywa najpierw rundę jesienną po czym rundę wiosenną bez choćby nawet remisu, nie mówiąc już o porażce. Nawet ostatnie spotkanie z walczącym o utrzymanie bojowo usposobionym Rekordem Bielsko-Biała nie było w stanie zatrzymać rozpędzonych Górników. Hat-trick Denisa Matyśkiewicza i bramka Damiana Sokołowskiego pozwoliły po raz kolejny wysoko pokonać rywali.

Przygotowania oraz nastroje przed sobotnim spotkaniem ocenił trener trampkarzy Michał Grodoń “Przygotowujemy się do pierwszego meczu półfinałowego tak samo jak do wszystkich poprzednich, chcemy wykonać kolejny krok w tym sezonie i na tym się koncentrujemy. Mamy duży szacunek do przeciwnika, z którym spotkamy się w najbliższą sobotę, ale jednocześnie zawodnicy są świadomi swoich możliwości. Cieszy fakt, że praktycznie wszyscy są zdrowi a w zespole widać pozytywną energię i głód kolejnych meczów. Będziemy gotowi pokazać nasz charakter i umiejętności.”

Podobnie sezon wyglądał w wykonaniu Stali Rzeszów. Zespół z podkarpacia większość swoich spotkań wygrał tylko raz remisując. Rzeszowianie w swojej grupie Centralnej Ligi Juniorów spotykali się m.in. z Wisłą Kraków, Cracovią czy Koroną Kielce.

Pierwsze spotkanie: 11 czerwca – sobota, godz. 14:00, ul. Hetmańska 69, Rzeszów
Drugie spotkanie: 15 czerwca – środa, godz. 12:00, ul. Jaskółcza 40, Zabrze

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl