logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

U14 – “Z przyjemnością obserwowaliśmy progres indywidualny i zespołowy na przestrzeni całego sezonu, których wypadkową był awans do Centralnej Ligi Juniorów U15”.

Sezon pod znakiem awansu do Centralnej Ligi Juniorów U15. Zapraszamy na podsumowanie zmagań rocznika 2007.

W rundzie wiosennej sezonu 2020/2021 w kategoria C2 drużyna Górnika Zabrze U14 trenerów Michała Grodonia i Kamila Krawczyka przystąpiła do gry w I lidze wojewódzkiej C2 natomiast w III lidze wojewódzkiej C2 zespół U14 poprowadził trener Mateusz Żurek.

O podsumowanie całego sezonu poprosiliśmy trenera Michała Grodonia. Oto jak podsumował mijające półrocze – “Biorąc pod uwagę całokształt sezonu myślę, że zawodnikom należą się ogromne słowa uznania. Choć nie zawsze wszystko przebiegało po naszej myśli to konsekwentnie, z wiarą we własne możliwości i w nasz wspólny plan na grę, dążyli do założonego celu. Dbałość o szczegóły i solidne podstawy mentalne pozwoliły traktować każdy trening i spotkanie ligowe jako kolejne wyzwanie i okazje do podnoszenia umiejętności. Z przyjemnością obserwowaliśmy progres indywidualny i zespołowy na przestrzeni całego sezonu, których wypadkową był awans do Centralnej Ligi Juniorów U15. Myślę, że apetyty rosną w miarę jedzenia i każdy chce podnosić sobie tą poprzeczkę jeszcze wyżej”.

W I lidze Górnicy zdeklasowali konkurencję odnosząc 12 zwycięstw remisując przy tym w dwóch spotkaniach. Mateusz Jeleń, który większość spotkań rozpoczynał od 1. minuty zachował 10 razy czyste konto (do tego osiągnięcia również przyłożyli się Jakub Szubert i Szymon Maj, który również stawali między słupkami bramki Trójkolorowych). Jedynie w czterech spotkaniach 5-krotnie nasi bramkarze musieli wyciągać piłkę z siatki. Ofensywa też nie może mieć sobie nic do zarzucenia z średnią ponad 4,9 bramki na mecz.

Zespół prowadzony przez trenera Mateusza Żurka na II poziomie ligowym ustępuje jedynie drużynie Stadionu Śląskiego.

GALERIA:

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl