logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

U14 | Talents Cup w Saarbrücken

Zespół Trampkarzy młodszych sezon zakończył udziałem w mocno obsadzonym i prestiżowym Talents Cup, który odbył się w niemieckim Saarbrücken.

Górnicy w kierunku Saarbrücken wyjechali już w środę o poranku by wieczorem dotrzeć na miejsce, całe zmagania turniejowe rozpoczęli natomiast w czwartek. Na dobry początek rywal z najwyższej półki – Olympique Marsylia i… zwycięstwo, również na dobry początek!

DZIEŃ 1 Trójkolorowi zmierzyli się z:
Olympique Marsylia 0:1 Górnik Zabrze – Czaja
SV Rohrbach 0:3 Górnik Zabrze – Czaja x2, Prudel
FC Metz 0:0 Górnik Zabrze

DZIEŃ 2
Bayer Leverkusen 0:1 Górnik Zabrze – Wolak
Slavia Praga 0:0 Górnik Zabrze

DZIEŃ 3
PSG 2:0 Górnik Zabrze
FC Koln 3:0 Górnik Zabrze
Mainz 05 3:5 Górnik Zabrze p.k.

Ostatecznie podopieczni trenera Łukasza Domagalskiego zajmują 7. miejsce w stawce 24 zespołów. Przed Górnikami jedynie takie zespoły jak Paris Saint Germain, Olympique Marsylia, Benfica Lizbona, FC Barcelona, FC Koln, Bayer Leverkusen.

Komentarz trenera Łukasza Domaglaskiego – “Kolejny weekend i kolejny wymagający turniej za nami. Żeby to potwierdzić powiem tylko, że zagraliśmy z dwoma finalistami turnieju (w grupie z Olimpique Marsylia i w ćwierćfinale z PSG )Dlatego jestem bardzo zadowolony z tego jak zaprezentowali się nasi chłopcy. Udowodnili, że są w stanie rywalizować z najlepszymi akademiami w Europie i długimi fragmentami być dla nich równorzędnym przeciwnikiem. Cieszy osiągnięty wynik jak również zdobyte doświadczenie. Mam nadzieje, że chłopcy wykorzystają tą lekcje i w przyszłości będzie ona procentować.”


Górnik Zabrze U14 – Kadra:
Tabor, B.Krupa – Grzechnik, Lema, Watola, Pietrzyk, Pintal, Sieracki, Czaja, Zakrzewski, Liusin, Petrovsyi, Gwózdek, Prudel, Chuboziuk, Wolak.

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl