logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

U14 | Podsumowanie rundy jesiennej

Zespół złożony z rocznika 2009 jesienią rywalizował w II lidze wojewódzkiej C1. Podopieczni Trenerów Mateusza Żurka i Kamila Krawczyka grali przeciwko rok starszym zawodnikom i zajęli 3. miejsce walcząc o awans do I ligi do ostatnich minut rundy.

Trampkarze Górnika na przestrzeni całej rundy zaprezentowali się bardzo dobrze, odnosząc kilka wysokich zwycięstw. Awans do wyższej ligi był bardzo blisko. O jego rozstrzygnięciu zadecydowało ostatnie, emocjonujące spotkanie z SMS-em Tychy zakończone remisem 2:2. Dzięki lepszemu bilansowi meczów bezpośrednich to tyszanie wywalczyli promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. Biorąc pod uwagę całą rundę zabrzanie mogą poszczycić się najlepszą ofensywą w lidze trafiając do siatki przeciwnika 57 razy (średnia 4,07 gola/mecz). Z kolei w czternastu meczach z udziałem zabrzan padły aż 82 bramki (drugi najwyższy wynik).

Komentarz trenera Mateusza Żurka: – Nasze zmagania rozpoczęliśmy w II Lidze Wojewódzkiej C1 Trampkarzy. Dobry start w pierwszej części rundy przyniósł nam pozycję lidera na półmetku. Dużo pracowaliśmy nad ofensywnymi aspektami w naszej grze, co przełożyło się na liczbę zdobywanych bramek. Zostaliśmy najskuteczniejszym zespołem ligi. W każdym meczu staraliśmy się przejmować inicjatywę, wysoko naciskać na przeciwnika, narzucając nasz sposób gry. Dobra dyspozycja poszczególnych zawodników zaowocowała debiutami w drużynie CLJ U15. Ostatecznie nie utrzymaliśmy pozycji lidera kończąc rozgrywki na 3 miejscu, mając tyle samo punktów co drużyna, która awansowała do I ligi. Patrząc na fakt, że graliśmy w roczniku starszym chłopaki spisali się naprawdę dobrze. Co najważniejsze robią regularne postępy, ciężko pracują każdego dnia, inwestują w siebie, co miejmy nadzieję przyniesie wymierne korzyści w przyszłości.

III liga wojewódzka C1 (dla rocznika 2008)
Miejsce w tabeli: 3
Punkty: 28
Bramki strzelone: 57
Bramki stracone: 25
Bilans meczów u siebie: 5W – 1R – 1P
Bilans bramkowy meczów u siebie: 35:6
Bilans meczów wyjazdowych: 4W – 0R – 3P
Bilans bramkowy meczów wyjazdowych: 22:19

Strzelcy bramek:

23 – Igor Nolewajka

6 – Borys Czech

5 – Tymoteusz Biliński, Aleksander Papierniak, Marcel Płocica

4 – Raszid Farouni

2 – Dawid Kardas, Marcel Pietrzykowski, Karol Pintal

1 – Mateusz Łukowski, Paweł Pietrzyk, Marco Polok

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl