logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

U13 | Podsumowanie rundy jesiennej

Zespół z rocznika 2010 jesienią toczył ligowe boje w dwóch kategoriach wiekowych. Podopieczni trenerów Łukasza Bagsika i Artura Wąsika rywalizowali w rozgrywkach II ligi wojewódzkiej D1 oraz II ligi wojewódzkiej C2.

W “swojej” kategorii wiekowej zabrzanie poradzili sobie bardzo dobrze wywalczając awans do I ligi. Zwycięstwo w całych rozgrywkach było bardzo blisko, lecz padło ono łupem Akademii BVB im. Łukasza Piszczka ze względu na lepszy bilans meczów bezpośrednich. Górnik okazał się za to najlepszą defensywą w lidze tracąc tylko 18 goli w czternastu meczach.

“Trójkolorowi” solidnie zaprezentowali się też w rozgrywkach C2 przeciwko rok starszym zawodnikom, gdzie zajęli miejsce w środku tabeli z zaledwie dwupunktową stratą do najniższego miejsca na podium. Zabrzanie zostali jedną z dwóch drużyn, które pokonały zdecydowanego zwycięzcę rozgrywek, czyli WSP Wodzisław.

Komentarz trenera Łukasza Bagsika: – Minione miesiące przyniosły nam mnóstwo nowych doświadczeń, sporą ilość wzlotów, jak i upadków. Debiutowaliśmy w piłce 11-osobowej, co dla sporej grupy zawodników wiązało się z opuszczeniem swojej strefy komfortu. Nie wszyscy potrafili od razu odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Dlatego w ostatnim półroczu skupialiśmy się głównie na ogólnych założeniach w poszczególnych fazach gry. Były momenty, w których bardzo trudno nam było zarządzać procesem treningowym z uwagi na natłok meczów, jakie przyszło nam rozgrywać, rywalizowaliśmy praktycznie na trzech różnych frontach równocześnie. Na minione pół roku patrzymy jednak przede wszystkim przez pryzmat rozwoju indywidualnego każdego gracza. To był nadrzędny cel, który moim zdaniem osiągnęliśmy, bo każdy zawodnik na dzień dzisiejszy ma większy wachlarz umiejętności, aniżeli miało to miejsce na początku sierpnia, gdy rozpoczynaliśmy treningi. To napawa nas dużą satysfakcją i pozwala z optymizmem planować dalszą pracę.

II liga wojewódzka D1 (dla rocznika 2010)
Miejsce w tabeli: 2
Punkty: 32
Bramki strzelone: 50
Bramki stracone: 18
Bilans meczów u siebie: 5W – 0R – 2P
Bilans bramkowy meczów u siebie: 31:12
Bilans meczów wyjazdowych: 5W – 2R – 0P
Bilans bramkowy meczów wyjazdowych: 19:6

Strzelcy bramek:

11 – Piotr Siedlecki

7 – Maciej Gorzawski

6 – Patryk Bajerski, Bartosz Musiolik

3 – Franciszek Burek, Mikołaj Jałowiecki, Szymon Olszowy, Artur Smolik

2 – Krystian Fidler, Natan Gansty, Oskar Ozga

1 – Krzysztof Gil, Piotr Podwysocki

II liga wojewódzka C2 (dla rocznika 2009)
Miejsce w tabeli: 4
Punkty: 20
Bramki strzelone: 33
Bramki stracone: 30
Bilans meczów u siebie: 3W – 1R – 3P
Bilans bramkowy meczów u siebie: 12:13
Bilans meczów wyjazdowych: 3W – 1R – 3P
Bilans bramkowy meczów wyjazdowych: 21:17

Strzelcy bramek:

11 – Patryk Bajerski

4 – Mikołaj Jałowiecki

3 – Borys Kustra, Mateusz Łukowski

2 – Antoni Drężek

1 – Kacper Bania, Tymoteusz Biliński, Dawid Kardas, Alex Muller, Aleksander Papierniak, Marcel Płocica, Piotr Podwysocki, Szymon Gwóźdź, gol samobójczy

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl