logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

U13: 3. miejsce w Krośnie!

Zespół rocznika 2008 w sobotę zmierzył się w ORLEN Beniaminek Cup. Prezentujemy relację z tego wydarzenia.

Tym razem nietypowo bo na jeden dzień turniejowy Młodzi Górnicy wybrali się do Krosna, aby w ORLEN Beniaminek Cup zmierzyć się z Beniaminkiem Krosno, Termalica Bruk-Bet Nieciecza, Wisłą Kraków, Widzewem Łódź oraz PGE Stalą Mielec.

Górnicy zagrali bezkompromisowo wygrywając 3 spotkania (z Wisłą, Termalicą, Stalą) i ulegając nieznacznie w meczach z Beniaminkiem oraz Widzewem.

Najlepszym strzelcem w zespole Trójkolorowych, a zarazem DRUGI w turnieju z 4 trafieniami był Brian Błędowski

Indywidualne nagrody również przypadły w udziale Trójkolorowym – Wojciech Góral oraz Adam Ciućka zostali wybrani do zawodników TOP 9 Turnieju ORLEN Beniaminek Cup.

Wyniki wszystkich spotkań Zespołu U13:
Górnik Zabrze 2:0 Wisła Kraków
Górnik Zabrze 3:1 Termalica Bruk-Bet Nieciecza
Górnik Zabrze 1:2 Widzew Łódź
Górnik Zabrze 1:2 Beniaminek PROFBUD Krosno
Górnik Zabrze 2:1 PGE Stal Mielec

Podsumowując turniej w Krośnie trzeba by podkreślić wyrównany poziom wszystkich obecnych tam drużyn oraz możliwość rywalizacji z zespołami, z którymi na co dzień się nie spotykamy. Dzięki temu czas spędzony na boisku przez naszych zawodników na pewno przyniesie pozytywne efekty.

Oceniając nasz występ to ogólnie jestem zadowolony, chłopcy zagrali bardzo dobre spotkania przeciwko Wiśle Kraków i Termalice Bruk-Bet Nieciecza. W spotkaniach tych potrafiliśmy narzucić własny styl gry i kontrolować sytuacje na boisku. Cieszy również fakt, że po dwóch słabszych spotkaniach chłopcy potrafili się zmobilizować i ostatni mecz zagrali na wysokim poziomie po raz kolejny w pełni kontrolując sytuację na boisku. – Podsumował trener Łukasz Domagalski

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl