logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

U12: “Skupiamy się na pozytywach, a te były widoczne w naszej grze”

Zespół rocznika 2009 rywalizuje w tej rundzie rozgrywkowej w II lidze wojewódzkiej D1. Spotkaniem ze Stadionem Śląskim w Chorzowie Górnicy wrócili ponownie do rozgrywek.

fot. Sławomir Karbowski

Powrót do rozgrywek ocenił trener Grzegorz Zurek“Zastanawialiśmy się jak przerwa w treningach i rozgrywkach wpłynie na chłopaków. W sumie były to tylko trzy tygodnie, jednak pewne deficyty były w grze widoczne. Z pewnością w kwestiach motorycznych prezentowaliśmy się na naszym optymalnym poziomie, bo o ile w pierwszej części rywal starał się skutecznie utrudniać nam grę, o tyle w drugiej części gry w pełni zdominowaliśmy wydarzenia boiskowe.”

“Chcąc podsumować spotkanie zaznaczę – skupiamy się na pozytywach naszej pracy, a te były widoczne w grze chociażby w akcjach bramkowych. Oczywiście błędy się zdarzają, to naturalne w tak młodym wieku, jednakże wyciągamy wnioski i staramy się te błędy wykluczać zastępując dobrymi nawykami. Cieszy również ilość stworzonych sytuacji bramkowych – jakby na to nie patrzeć gramy w II najsilniejszej lidze na śląsku i to z zespołami z rocznika 2008.”

“Nadchodzące tygodnie mogą pracować już jedynie na naszą korzyść tak więc, z niecierpliwością wszyscy w zespole cieszymy się na kolejne dni treningowe oraz równie emocjonujące jak to ze Stadionem spotkania ligowe.”

Kolejne spotkanie II ligi wojewódzkiej D1 z udziałem Górnika Zabrze w sobotę 1 maja w Zabrzu o godz. 11:00 przeciwnikiem będzie Skra Częstochowa.

Stadion Śląski – Górnik Zabrze U12 2:3 (2:2)

Bramki dla Górnika zdobyli:
2′ 48′ Igor Nolewajka
8′ Aleksander Papierniak

Górnik Zabrze U12 wystąpił w składzie:
Paweł Karbowski – Mateusz Łukowski, Raszid Farouni, Marcel Płocica, Aleksander Papierniak, Bartosz Mikołajczyk, Antoni Drężek, Igor Nolewajka, Tymoteusz Biliński.

W kadrze znaleźli się również: Wiktor Kania, Aleksander Bryś, Szymon Matijak, Dawid Kardas, Natan Gansty

Sztab Szkoleniowy: Grzegorz Zurek, Robert Romaniuk

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl