logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

U12: „Kolejne wymagające spotkanie z którego wychodzimy z bezcennym doświadczeniem.”

Zespół rocznika 2009 zremisował przy #Jaskółcza40 ze Skrą Częstochowa 2:2.

Spotkanie skomentował trener Grzegorz Zurek: „Patrząc na grę zespołów Skry w innych kategoriach wiekowych wiedzieliśmy, że będzie nas czekać fizyczne starcie. Tak też się stało, rywal w pierwszej części starał się postawić nam wysoko poprzeczkę próbując również kombinacyjnie rozgrywać swoje akcje. Chłopcy są jednak na tyle świadomi, iż doskonale radzili sobie z tymi próbami odbierając piłkę już na połowie Skry stwarzając wiele okazji do zdobycia bramki. Efektem dwa trafienia Igora Nolewajki, przy pierwszym asystował Tymek Biliński, przy drugim Aleksander Papierniak. Zagrożenie ze strony rywala stanowiły dla nas jedynie długie piłki grane przez bramkarz oraz obrońców na wolne pole.”

„Druga część gry wyglądała nieco odmiennie. Zespół Skry swoje ataki nie rozgrywał już tak kombinacyjnie, nastawiając się na długie piłki zagrywane za plecy naszych obrońców. Po dwóch indywidualnych błędach tracimy dwie bramki, co prawda mogliśmy stracić i trzecią jednak goście nie wykorzystali swojej okazji.”

„Koniec końców. Kolejne wymagające spotkanie z którego wychodzimy z bezcennym doświadczeniem. Patrząc przez pryzmat wyniku, szkoda niewykorzystanych okazji. Jednak co dla nas najważniejsze z punktu widzenia szkoleniowego była to na prawdę dobra lekcja, która pokazała nasze deficyty dając tym samym mocny bodziec do dalszej pracy.”

Następne spotkanie II ligi wojewódzkiej D1 z udziałem Górnika Zabrze w sobotę 8 maja w Lublińcu o godz. 10:00 przeciwnikiem będzie AS Lubliniec.

Górnik Zabrze U12 – Skra Częstochowa 2:2 (2:0)

Bramki dla Górnika:
16′ 25′ Igor Nolewajka

Górnik Zabrze U12 wystąpił w składzie:
Paweł Karbowski – Mateusz Łukowski, Raszid Farouni, Marcel Płocica, Aleksander Papierniak, Bartosz Mikołajczyk, Szymon Matijak, Igor Nolewajka, Tymoteusz Biliński.

W kadrze znaleźli się również: Wiktor Kania, Aleksander Bryś, Antoni Drężek, Natan Gansty, Marcel Piektrzykowski.

Sztab Szkoleniowy: Grzegorz Zurek, Robert Romaniuk

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl