logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

U12: “Gra toczyła się głównie pod naszą kontrolą”

Drugie swoje spotkanie zespół U12 rozegrał w III lidze wojewódzkiej D2. Przeciwnikiem był zespół Ruchu Radzionków.

fot. Sławomir Karbowski

“Mecz z Ruchem Radzionków był naszym inauguracyjnym spotkaniem w III lidze D2. W meczu zagrali głównie zawodnicy nie grający dzień wcześniej przeciwko Stadionowi Śląskiemu, i była to też pierwsza okazja dla tych zawodników by poczuć ponownie smak rywalizacji z innymi drużynami, po długiej przerwie spowodowanej obecna sytuacją.”

“Co do samego przebiegu meczu, gra toczyła się głównie pod naszą kontrolą, jednak gra w większości czasu na połowie przeciwnika oraz przewaga w posiadaniu piłki nie przekładała się na tworzenie sobie konkretnych sytuacji do zdobycia bramki i na przerwę schodzimy z bezbramkowym wynikiem.”

“Wspólna rozmowa i wyciągnięcie wniosków przez poszczególnych zawodników, miały poskutkować pozytywnie po wyjściu na druga połowę, co zwiastowała ładna akcja zaraz na jej początku. Tak się jednak długo nie działo i mimo że nasza przewaga była coraz bardziej widoczna, dalej brakowało finalizacji. Drużyna jednak konsekwentnie dążyła do strzelenia gola i napędzała się każdym udanym zagraniem i stworzoną sytuacją. Na 10 minut przed końcem meczu po kolejnej akcji i podaniu Antka Drężka, pierwszą bramkę zdobył Tymek Biliński. Drużyna poczuła się luźniej i chwile później, wcześniej asystujący Antek, podwyższył na 2:0 i mecz zakończył się właśnie takim rezultatem.”

Mecz z założenia był sprawdzianem tego jak chłopcy przepracowali tygodniowy mikrocykl i przyswoili temat, nad którym pracowaliśmy. Jeśli chodzi o realizacje tych założeń to każdy z tych zawodników wyciągnął indywidualnie wnioski. Nam trenerom dał też obraz jak zawodnicy wyglądają w rywalizacji po przerwie i pierwszym tygodniu treningów. Najważniejsze, że młodzież może znowu rozwijać się pod względem piłkarskim, cieszyć się grą w piłkę, wspólnymi  treningami i tym co najbardziej lubią, czyli meczami.” – skomentował całe spotkanie trener Robert Romaniuk

Kolejne spotkanie III ligi wojewódzkiej D2 z udziałem Górnika Zabrze w niedzielę 2 maja w Piekarach Śląskich o godz. 11:30 przeciwnikiem będzie J Academy.

Górnik Zabrze U12 – Ruch Radzionków 2:0 (0:0)

Bramki dla Górnika zdobyli:
48′ Tymoteusz Bliński
50′ Antoni Drężek

Górnik Zabrze U12 wystąpił w składzie:
Igor Szymajda – Szymon Matijak, Jakub Różycki, Aleksander Bryś, Natan Gansty, Eryk Gruszka, Dawid Kardas, Antoni Drężek, Tymoteusz Biliński.

W kadrze znaleźli się również: Paweł Karbowski, Marcel Pietrzykowski, Dominik Góral, Filip Krzistkowski.

Sztab Szkoleniowy: Grzegorz Zurek, Robert Romaniuk

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl