U12: Górnik Zabrze w Turnieju finałowym o Puchar Prezesa PZPN!

Młodzi Górnicy z rocznika 2009 zwyciężając 9:0 w finale o Puchar Prezesa Śląskiego ZPN zostali Mistrzami Śląska i uzyskali przepustkę do finałów w Warszawie.

Zanim jednak podopieczni trenerów Grzegorza Zurka i Roberta Romaniuka zdobyli Tytuł musieli przejść przez eliminacje.
Na początek w Podokręgu Zabrze. Gdzie pokonali AP Team Gliwice 5:0, 9:0 MKS Zaborze oraz zremisowali 2:2 z Gwarkiem Zabrze.

Relacja z tego wydarzenia

Tydzień później w raciborskim półfinale. Pokonując WSP Wodzisław 5:0 oraz LKS 07 Markowice 8:1 uzyskali przepustkę do Turnieju finałowego w Olsztynie.

30 stycznia w Turnieju finałowym o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej nasz zespół zmierzył się w półfinale ze Skrą Częstochowa. Grano 2×15 minut. Po pierwszej połowie i bramkach Aleksandra Papierniaka i Igora Nolewajki Górnicy prowadzili 2:0. W drugiej części gry, gdy kolejne bramki wydawały się kwestią czasu Częstochowianie najpierw zdobyli bramkę kontaktową, po czym doprowadzili do wyrównania. Rezultat remisowy utrzymał się jednak tylko minutę – Górników ponownie na prowadzenie wyprowadził Mateusz Łukowski, a wynik spotkania na 4:2 ustalił Antoni Drężek. Górnik Zabrze 4:2 Skra Częstochowa

W meczu finałowym na Górników czekał już zespół United Żywiec, który w pierwszym półfinale pokonał APN GKS Tychy 4:1.

Finał okazał się jednostronnym widowiskiem Górnicy już po 85 sekundach gry prowadzili 1:0 za sprawą Igora Nolewajki. Kolejne bramki w pierwszej części gry dołożyli Aleksander Papierniak i Mateusz Łukowski. Ostatnie 5 minut pierwszej połowy należało do Igora Nolewajki, który trzy razy z rzędu pokonał bramkarza rywali i ustalił wynik pierwszej połowy na 7:0. W drugiej części gry bramkę dołożył Bartosz Mikołajczyk, a rezultat zamknął ten, który go otworzył – Igor Nolewajka strzelając swojego piątego gola.
Górnik Zabrze 9:0 United Żywiec