Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

cert pzpn

U12: Górnicy lepsi o jedną bramkę od GieKSy

Zespół rocznika 2009 po zwycięstwie w środku tygodnia nad Rozwojem. W weekend dokłada zwycięstwo nad kolejnym zespołem z Katowic.

“Goście od początku spotkania chcieli pokazać, że miejsce, które zajmują w tabeli i komplet zwycięstw to nie dzieło przypadku. Po agresywnym początku GKSu z czasem inicjatywa została już po naszej stronie. Realizowaliśmy konsekwentnie to co sobie założyliśmy przed spotkaniem i na przerwę dzięki zespołowej akcji i uderzeniu z dystansu Tymka Bilińskiego prowadziliśmy 1:0”.

W drugiej połowie obraz gry znacznie uległ zmianie. Mieliśmy w niej zdecydowanie więcej przepychanek czy też pojedynków siłowych kosztem tych piłkarskich. Nie zmieniło to jednak faktu, że dobrze tego dnia niwelowaliśmy zapędy ofensywne zespołu gości, którzy nie mogli stworzyć sobie dogodnej okazji do zdobycia bramki. Zabrakło jedynie przysłowiowej kropki nad i potwierdzającej naszą przewagę”. – ocenia trener Grzegorz Zurek

Kolejne spotkanie Górnik rozegra w środę 19 maja o godz. 16:30 w Katowicach przy ul. Alfreda 1 i zmierzy się ponownie z GKS GieKSą Katowice.

Górnik Zabrze U12 – GKS Katowice 1:0 (1:0)

Bramki dla Górnika:
22′ Tymoteusz Biliński