logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

U11 | Górnik zgarnia trofea Silesia Cup oraz Miedź Cup!

Złoty weekend zawodników Akademii Górnika z rocznika 2011. W piątek na Stadionie Śląskim walka w Silesia Cup. W sobotę i niedzielę w Legnicy na Miedź Cup!

MIEDŹ CUP
Górnicy wygrywają całe rozgrywki – w decydującym spotkaniu w serii rzutów karnych pokonli Akademię Reissa Poznań, która ostatecznie zajęła 2. miejsce na pozostałych lokatach KKP Korona Kielce, KKS Kalisz. W pokonanym polu także Trójkolorowi pozostawili Ruch Lwów, Honved Budapeszt, Barca Academy Warszawa, Wisłę Kraków i Śląsk Wrocław.

Wyróżnienie indywidualne dla MVP całego turnieju powędrowało do zawodnika Górnika Zabrze Karola Jakubca!

Zagraliśmy na bardzo dobrze zorganizowanym turnieju przy udziale Akademii Miedzi Legnica oraz Pro-turnieje. Poza aspektem organizacyjnymkontynuuje trener zespołu U11 Tomasz Machanas głównie interesował poziom sportowy, który przez dwa dni rozgrywek był bardzo wysoki. Dlatego bardzo cieszy nas zdobycie pierwszego miejsca. Troszeczkę obawialiśmy się tego jak chłopaki wytrzymają trudy trzy dniowego maratonu, ale jak widać doskonale sobie poradzili. Każdy taki turniej to duża nauka, która jak widać procentuje w każdym kolejnym spotkaniu.

SILESIA CUPrelacja slzpn.pl

Choć – zgodnie z uchwałą Polskiego Związku Piłki Nożnej – nie prowadzono ewidencji wyników, to i tak w każdym spotkaniu rozgrywanym na 12 boiskach widać było pełne zaangażowanie i walkę do ostatniej sekundy o zwycięstwo, które dawało awans na „wyższe” boisko.
Zgodnie z formułą turnieju każdy mecz trwał 10 minut, a wszystkie 24 drużyny, które w eliminacjach w Podokręgach wywalczyły prawo występu w turnieju finałowym, rozegrały po 12 spotkań.

Główne trofeum wywalczyli Trójkolorowi, którzy w ostatniej kolejce, wygrywając mecz na boisku numer 1 zdobyli miano „Króla Kotła Czarownic”.

Za nami bardzo udany i dobrze zorganizowany turniejpowiedział trener zabrzan Jerzy Urban.Dał dzieciom dużo radości, a najważniejsze dla nasz wszystkich jest to, żeby z tych zawodników, którzy dzisiaj jako 11-latkowie biegali po murawie Stadionu Śląskiego jak najwięcej wróciło tu w przyszłości jako reprezentanci Polski i walczyli o awans do mistrzostw świata i Europy. Choć wyników nie notowaliśmy to formuła „Króla boiska” powodowała, że każdy mecz miał swoją stawkę. My startowaliśmy z 11 boiska, czyli można powiedzieć, że zaczęliśmy z samego dołu, ale dzięki zwycięstwom pięliśmy się w górę. Szlifowaliśmy talenty w drodze na szczyt i można powiedzieć, że pokazaliśmy co daje ambicja i zaangażowanie. Życzymy tego wszystkim, bo czasem zaczyna się na dole, ale gdy się pracuje i walczy to przychodzą efekty. Mnie jednak najbardziej cieszy to i gratuluję tego trenerom oraz uczestnikom, że wszyscy walczyli, a jednocześnie mieli uśmiech na twarzy.

GÓRNIK ZABRZE U11: Karol Jakubiec, Maciej Gęsikowski, Mateusz Grądys, Łukasz Rysikowski, Dominik Żak, Franek Sygut, Allan Witkowicz, Daniel Górniok, Jan Hejnar, Tomasz Kargol. Trenerzy Tomasz Macha i Jerzy Urban.

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl