logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

U10: Górnicy najlepsi na Sokolik Cup!

Za nami kolejna edycja turnieju Sokolik Cup – edycja, którą Górnicy mogą zaliczyć do bardzo udanych.

Od piątku do niedzieli w Starym Sączu na kolejnej edycji turnieju Sokolik Cup przebywał zespół U10 naszej Akademii. Zmagania turniejowe pomimo pewnych problemów, które przysporzyła pogoda okazały się dla Trójkolorowych niezwykle udane. Górnicy okazali się najlepszym polskim zespołem w finale ulegając zespołowi Lokomotivu Kijów. Nasz zawodnik Jan Hejnar

PODSUMOWANIE TURNIEJU SOKOLIK CUP 2021

Pierwszego dnia Górnicy mierzyli się w grupie A z Deltą Warszawa, Koroną Kielce, Śląskiem Wrocław, APN Sportowiec Modlniczka, Zbrojovka Brno, Polonia TBYP Biali, UKS Sokoliki Stary Sącz. Pomimo małego falstartu i porażki 0:2 z Deltą Warszawa ostatecznie Trójkolorowi zajmują na zakończenie tego dnia 2 miejsce w swojej grupie awansując do rywalizacji, która toczyła się już drugiego dnia o zwycięstwo w całym turnieju.

Górnik Zabrze 0:2 Delta Warszawa
Górnik Zabrze 3:0 Korona Kielce
Górnik Zabrze 2:0 Śląsk Wrocław
Górnik Zabrze 0:0 APN Sportowiec Modlniczka
Górnik Zabrze 3:1 Polonia TBYP Biali
Górnik Zabrze 2:2 Zbrojovka Brno
Górnik Zabrze 1:0 UKS Sokoliki Stary Sącz

Drugiego dnia Górnicy zmierzyli się jeszcze z Wisłą Kraków, AP Progress Andrychów, Zagłębiem Lubin wszystkie te spotkania wygrywając czym zapewnili sobie udział w WIELKIM FINALE!

Górnik Zabrze 3:2 Wisła Kraków
Górnik Zabrze 3:0 AP Progress Andrychów
Górnik Zabrze 3:0 Zagłębie Lubin

Relację z meczu finałowego GÓRNIK ZABRZE – LOKOMOTIV KIJÓW możecie zobaczyć tutaj:

“Świetne widowisko, mimo, że pogoda starała się utrudnić nieco rywalizację to rozpędzaliśmy się z meczu na mecz co też nie uszło uwadze kibiców, którzy w meczu finałowym, który niestety przegraliśmy, docenili to, że zostaliśmy wierni naszemu stylowi gry i cały czas chcieliśmy grać w piłkę, a nie ją jedynie wybijać. Takie opinie budują i pokazują, że Akademia idzie w dobrą stronę, więc może być tylko lepiej”. – podsumował cały turniej trener Tomasz Macha

GALERIA

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl