logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

U 16 | Algarve Cup za nami!

Zapraszamy na podsumowanie portugalskiej wyprawy zawodników Akademii Górnika Zabrze na Algavre Cup!

Podopieczni trenerów Koseły, Mazurka, Gierczaka późną środową nocą wyjechali do Wiednia skąd bezpośrednio wylecieli w stronę portugalskiego Algavre.


CZWARTEK
Po dotarciu na miejsce czwartek Trójkolorowi potraktowali jako dzień adaptacji do czekających ich już od piątkowego poranka zmagań w prestiżowym turnieju Algavre Cup!


PIĄTEK
Górnicy rozpoczęli turniej o godzinie 10:45 od starcia ze szwedzkim Vasalunds IF. Trójkolorowi po bramce Bartłomieja Noczyńskiego zdobyli komplet punktów nie tracąc przy tym bramki. Co ciekawe była to jedyna porażka Szwedów tego dnia!

Górnik Zabrze 1:0 Vasalunds IF / bramka: Bartłomiej Noczyński

Drugie turniejowe starcie to spotkanie z belgijskim KRC Genk. Belgowie okazali się lepsi od Górników notując trzy trafienia. Bramkę honorową dla Górnika zdobył Aleksander Tobolik.

Górnik Zabrze 1:3 KRC Genk / bramka: Aleksander Tobolik

Na zakończenie dnia Górnicy bezbramkowo zremisowali z hiszpańskim Deportivo la Coruna, które po piątkowych zmaganiach pozostaje liderem turniejowej tabeli grupy B!

Górnik Zabrze 0:0 Deportivo la Coruna


SOBOTA
Drugi dzień turnieju rozpoczęliśmy od starcia z zespołem ISR. Trójkolorowi mocno zaznaczyli swoją obecność strzelając rywalom trzy bramki autorstwa . Co ciekawe była to jedyna porażka Szwedów tego dnia!

Górnik Zabrze 3:0 ISR / bramki: Mikołaj Olchawa, Jakub Oleksiewicz, Patryk Szostak

Kolejne sobotnie starcie to spotkanie z drużyną Football Ambitions, niestety przegrane różnicą jednej bramki. Jak się później okazało to spotkanie zdecydowało o końcowej klasyfikacji, Górnicy przegrywając to spotkanie zajmują ostatecznie w tabeli 5 lokatę, przeciwnicy czwartą.

Górnik Zabrze 0:1 Football Ambitions

Na zakończenie dnia Górnicy podobnie jak w piątek zmierzyło się z liderem – i zwycięzcą grupy, portugalskim Sportingiem Lizbona. 4 stracone bramki i jedna zdobyta, autorstwa Piotra Lorka.

Górnik Zabrze 1:4 Sporting Lizbona / bramka: Piotr Lorek

NIEDZIELA
Po takich rozstrzygnięciach w ostatni dzień turnieju Górnik Zabrze zmierzył się w meczu o miejsce 9 z szkockim Dundee United. Spotkanie bardzo emocjonujące obfitowało w aż sześć trafień. Ostatecznie padł remis 3:3 i o tym, który zespół zajmie 9 lokatę zdecydowały rzuty karne, które z większym szczęściem wykonywali szkoci.

Mecz o 9. miejsce / Górnik Zabrze 3:3 Dundee United ( p.k. 2:3) / bramki: Mikołaj Olchawa, Aleksander Tobolik, Patryk Szostak

Kadra Górnika Zabrze U16 na turniej Algavre Cup:
Soberka (br), Gowik (br), Nowak, Grabowski, Kriegler, Lorek, Mojzyk, Golanski, Gierczak, Żak, Marcinkowski, Szostak, Tobolik, Oleksiewicz, Noczyński, Olchawa.

Tak kończy się portugalska przygoda Juniorów naszej Akademii.
Z tego miejsca dziękujemy firmie WĘGLOKOKS S.A., która obejmując patronatem cały wyjazd dokładając tym samym następną znaczną cegiełkę w rozwoju Trójkolorowej młodzieży oraz zapewniła kolejne bezcenne doświadczenie piłkarskie na europejskim poziomie!
Dziękujemy!

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl