U-14: Baltic CUP 2019 – złoto dla Akademii Górnika Zabrze!

W dniach od 30 kwietnia do 2 maja na obiektach sportowych gminy Rewal w Niechorzu, odbył się po raz szósty Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej “FOOTBALL BALTIC CUP NIECHORZE 2019”, w którym rywalizowali zawodnicy rocznika 2005 i młodsi.

Do rywalizacji przystąpiły zespoły z różnych stron Polski:
PSV Łódź, FASE Szczecin, Miedz Legnica, Wybrzeże Rewalskie Rewal, Gryf/SMS Słupsk, MUKS Żaki Szczecin, Warta Poznań, APMM Falubaz Zielona Góra, Podhale Nowy Targ, MUKS Żaki Szczecin 06 , Błękitni Stargard oraz drużyna rocznika 2005 Akademii Górnika Zabrze.
W rywalizacji o tytuł mistrzowski tegorocznej edycji ekipy prezentowały ciekawy i wysoki poziom umiejętności piłkarskich . Zacięta rywalizacja miała miejsce od pierwszych meczów do ostatnich spotkań, a zwycięsko z nich wyszła drużyna trenera Marka Mazurka.

W przedostatniej fazie półfinałowej turnieju zmierzyły się zespoły:
FASE Szczecin – Warty Poznań i Górnika Zabrze – Miedzi Legnica.
Zwycięzcą pierwszego półfinału został zespół ze Szczecina wygrywając po dogrywce w rzutach karnych, natomiast w drugim półfinale lepsi okazali się „Trójkolorowi”
W sportowych zmaganiach najlepsi okazali się piłkarze Akademii Górnika Zabrze, finał wygrywając 2-0 tym samym nie tracąc bramki w fazie pucharowej!

Podsumowanie turnieju

Mecz półfinałowy: Górnik Zabrze 3:0 Miedź Legnica

Finał: Górnik Zabrze 2:0 FASE Szczecin

W wyróżnieniach indywidualnych przyznawanych przez organizatorów i trenerów –Najlepszym zawodnikiem turnieju Baltic Cup 2019 został Dariusz Stalmach.

Gratulacje świetnego rezultatu całej drużynie rocznika 2005 ! Jesteśmy z was dumni!