logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

Poznaj Kluby najwyższej jakości #3 Athletic Ozimek

Przybliżamy Wam nieco bliżej kolejny Klub, który wchodzi do Rodziny Klubów Partnerskich Akademii i Górnika Zabrze.

Poznaj Kluby najwyższej jakości #3 Athletic Ozimek   

W liczącym niecałe 9 000. mieszkańców Ozimku w województwie Opolskim,  od 2018 roku funkcjonuje Akademia Piłkarska szkoląca w sprofesjonalizowany sposób dzieci w wieku 4-11 lat.

W chwili obecnej, pod opieką kadry szkoleniowej znajduje się blisko 140 chłopców i dziewczynek, podzielonych w dziesięciu grupach treningowych. Nie bez przyczyny w samej nazwie i herbie doszukamy się podobieństwa do hiszpańskiego klubu Athletic Bilbao. Mateusz Pinkawa – prezes Klubu sam podkreśla istotę nawiązania do baskijskiej metodologii szkolenia: 

Athletic Bilbao to dla nas przede wszystkim ogromna inspiracja. Chcemy zrzeszać dzieci z naszej – najbliższej okolicy i dać im możliwość profesjonalnego środowiska do treningu i rozwoju – właśnie tak jak robią to Baskowie. 

 Nad zawodnikami czuwa 8 trenerów, w tym trener bramkarzy, oraz trener lekkiej atletyki, dbający o wszechstronny rozwój ruchowy podopiecznych szkółki.  

Głównym założeniem w procesie szkolenia naszych zawodników jest indywidualizacja. Bardzo mocno zwracamy uwagę na rozwój jednostki nie przywiązując wagi do wyników osiąganych w ligach i turniejach – oczywiście budujemy zawodników pod kątem mentalnym tak, aby każdorazowo na mecz wychodzili z nastawieniem chęci zwycięstwa, natomiast dla nas – trenerów jest to sprawa całkowicie poboczna. Traktujemy to bardziej jako efekt pracy, aniżeli cel sam w sobie.  Bardzo mocno przywiązujemy uwagę do celów naszej szkółki jakimi są – radość, – pasja, – wychowanie. Chcemy, aby dzieci z każdych zajęć schodziły z uśmiechem na twarzy, a każdy kolejny kontakt z piłką, czy to podczas treningu, czy meczu, turnieju budował w nich pasję, która będzie trwać przez ich całe późniejsze życie. – mówi Mateusz Pinkawa

Satysfakcji z Partnerstwa z Athleticiem nie krył Łukasz Milik – Dyrektor Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze:  

Bardzo cieszy mnie fakt, że współpraca z Athleticiem została sformalizowana. To miejsce ludzi z niesamowitą pasją do futbolu, gdzie trenerzy i pion zarządzający są bardzo zaangażowani w proces szkolenia i wychowania młodzieży. Jestem również mile zaskoczony obecnością  burmistrza Ozimka – Pana Mirosława Wieszołka na oficjalnym podpisaniu naszej umowy partnerskiej. Takie rzeczy pokazują, że wewnątrz szkółki, w porozumieniu z samorządem lokalnym jest pewien pomysł, a my – jako Akademia i klub –  właśnie takich miejsc z pomysłem poszukujemy. 

Efekty współpracy pomiędzy klubami można dostrzec już chociażby ze względu na uczestnictwo zawodników z Ozimka na konsultacjach szkoleniowych wewnątrz Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze. W okresie zimowym sezonu 2020/2021 konsultacje odbyli:

– Szymon Moch (kat. D2)
– Adam Wiesbach (kat. E1)
– Kamil Matysek (kat. E2) 

18.12.2020 – Arena Zabrze, podpisanie trójstronnej umowy partnerskiej

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl