logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

Poznaj Kluby najwyższej jakości #2 GOL Bieruń

Kontynuujemy cykl artykułów, które będą miały na celu przybliżyć Wam nieco bliżej Kluby, które wchodzą do Rodziny Klubów Partnerskich Akademii i Górnika Zabrze.

W leżącym w południowej części Polski, przy granicy województw śląskiego i małopolskiego Bieruniu od lat prężnie rozwija się projekt profesjonalnej akademii piłkarskiej.  

GOL Bieruń to jeden z pierwszych klubów, który z początkiem grudnia sformalizował trójstronną współpracę na linii z Górnikiem Zabrze, oraz Akademią Piłkarską – oficjalnie wstępując do Programu Klubów Partnerskich.  

Marzec 2011 to czas pierwszych naborów w Akademii GOL Bieruń, które osobiście poprowadził trener, obecny prezes – Krzysztof Chlebowski, który w taki sposób wspomina tamten czas:

Nabory rozpoczęliśmy od grupy 6-7 latków, w tamtym momencie byli to chłopcy i dziewczynki z roczników 2003-2004. Pierwsza grupa liczyła dokładnie 10 osób. Praca i uśmiech tych dzieciaków spowodowały, że z roku na rok te liczby szły w górę. Dziś, w roku w którym obchodzimy dziesięciolecie naszego istnienia szkolimy w sposób sprofesjonalizowany blisko 150 zawodników i zawodniczek, nad którymi czuwa 10 trenerów.  

GOL Bieruń tworzą zawodnicy w przedziale od najmłodszych – urodzonych w 2016 roku, aż do pierwszego naboru rocznika 2003/2004 – stanowiących dziś seniorski zespół na poziomie rozgrywek Klasy B. Akademia pracuje wedle jednolitego, zintegrowanego systemu szkolenia opracowanego przez sztab szkoleniowy Akademii GOL Bieruń – na bazie metodologii Coerver Coaching, oraz Football Lab. Klub stale współpracuje z fizjoterapeutką, trenerem bramkarzy, oraz psychologiem.

– Z punktu widzenia jakości sportowej to niezwykle ważny partner, o ogromnym potencjale sportowym. Samo wyszkolenie poszczególnych jednostek jest tego obrazem. Obserwujemy konkretnych chłopaków od dłuższego czasu i widzimy to, jak prezentują się na boisku.  Przy tym wszystkim – po planach ludzi, którzy zarządzają GOLem – widać sprecyzowane plany rozwoju  akademii np. związane z rozbudową ich infrastruktury. To dla nas bardzo ważny sygnał, że klub podchodzi do swojej działalności z pewnym planem w wymiarze długoterminowym. W Programie Klubów Partnerskich niezwykle istotny jest fakt, iż nie mamy zamiaru narzucać nikomu swojej wizji pracy – chcemy się różnić i wyciągać wzajemnie od siebie walory, które rozwiną obie strony. GOL Bieruń w ten system partnerskiej pracy wpasowuje się w sposób idealnymówi o współpracy Łukasz Milik – Dyrektor Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze

Sam Prezes Klubu – Krzysztof Chlebowski nie kryje zadowolenia z pracy w ostatniej dekadzie:

– W momencie kiedy postanowiłem rozpocząć działalność organizacji zajęć dla najmłodszych piłkarzy i piłkarek nawet na chwilę nie pomyślałem, że po 10 latach znajdziemy się w takim miejscu jak dzisiaj. Szkoląc taką liczbę piłkarzy i piłkarek, zatrudniając taką liczbę trenerów, mając zbudowane struktury organizacyjne klubu, plan budowy własnego obiektu i współpracę z Górnikiem Zabrze możemy być pełni optymizmu patrząc w przyszłość i na kolejne 10 lat.

04.12.2020 – Arena Zabrze, podpisanie trójstronnej umowy partnerskiej

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl