logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

Powołanie na zgrupowanie TALENT PRO dla Dariusza STALMACHA

Tym razem w Opalenicy odbędzie się zgrupowanie organizowane przez Polski Związek Piłki Nożnej w ramach projektu Talent Pro. To druga edycja obozu dla wyselekcjonowanej grupy zawodników z młodzieżowych reprezentacji kraju.

Tym samym zaproszenie na zgrupowanie otrzymał Dariusz Stalmach zawodnik rocznika 2005 i weźmie udział w zgrupowaniu, które odbędzie się w dniach 20 – 27 lipca 2019 w Opalenicy.

Przypomnijmy, że w ramach projektu Talent Pro grupa trenerów oraz ekspertów od przygotowania mentalnego, żywieniowego itp. obejmuje opieką kilkudziesięciu najbardziej uzdolnionych zawodników z trzech roczników. Za początek jego działania można uznać zgrupowanie w hiszpańskiej Esteponie, które odbyło się w lutym. – Teraz czeka nas kontynuacja pracy, ale nie jest tak, że przez ostatnich kilka miesięcy nic się nie działo w ramach Talent Pro. Trenerzy byli oddelegowani do wizyt w klubach u wybranych zawodników i uczestniczyli w zajęciach indywidualnych – tłumaczy Bartłomiej Zalewski.

Zgrupowanie z Hiszpanii zostało omówione, a nasze wnioski oraz uwagi zostały przedstawione w klubach, tak by kierunek pracy zarówno w kadrze, jak i na co dzień był spójny. Zresztą wymiana informacji oraz współpraca z klubami układa się bardzo dobrze. Do Opalenicy, podobnie jak do Estepony, zaprosiliśmy kilku trenerów klubowych z roczników powołanych chłopców – dodaje.

Ponadto zaznacza, że okazją do rozwijania pracy nad talentami zawodników były kolejne zgrupowania reprezentacji młodzieżowych. – Lista została uaktualniona, do tego doszedł nowy rocznik zawodników, czyli 2005. Powołania zostały zrobione na bazie obserwacji meczów kadry, raportów skautów PZPN oraz inicjatyw szkoleniowych, które dzieją się od kilku lat: zimowych, letnich i wiosennych edycji Akademii Młodych Orłów. Cieszy nas, że część z zawodników objętych projektem Talent Pro jest już w kadrach seniorskich swoich drużyn, nawet jeśli to wpływa na ich nieobecność na zgrupowaniu – mówi.

– Jak zwykle bardzo szeroka będzie kadra szkoleniowa, która będzie liczyła aż 30 osób. Wszystko po to, by utrzymać kompleksowość naszej pracy w obszarach technicznym, taktycznym, mentalnym, motorycznym i społecznym. Chociaż jest okres wakacyjny, to chłopcy będą mieli znów zajęcia z języka angielskiego, do tego chcemy wprowadzić interesującą dla nich formę nauki o futbolu i jego różnych wymiarach. Nie zabraknie szkoleń medialnych, zajęć z ekspertami od dietetyki oraz trenerem mentalnym – zapewnia.

Najważniejsza będzie jednak praca na boisku, gdzie znów zawodnicy będą podzieleni i zajęcia będą się odbywały w ramach treningu pozycyjnego oraz formacyjnego. Formą weryfikacji pracy oraz okazją do rozszerzenia analizy ich gry będą dwa mecze wewnętrzne. Zgrupowanie w Opalenicy rozpocznie się 20 lipca i potrwa osiem dni.

Gratulujemy Darkowi powołania i życzymy powodzenia na zbliżającym się zgrupowaniu !

źródło: pzpn.pl

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl