logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

PODSUMOWANIE WEEKENDU 25-26.02

Ostatni weekend przed powrotem ligowych rozgrywek przyniósł Akademii Górnika wiele aktywności, wśród których znalazły się Banik Day, Interliga czy Liga Ośrodków.

BANIK DAY

W sobotę odbyła się druga edycja maratonu spotkań pomiędzy zespołami Górnika Zabrze i Banika Ostrava. Przed rokiem gościliśmy w Zabrzu drużynę z Czech, a teraz pojechaliśmy za naszą południową granicę. Na boiskach w Ostrawie rozegranych zostało 12 spotkań w kilkunastu kategoriach wiekowych (od U8 do zespołów rezerw). W pierwszej edycji po zaciętej rywalizacji nieznacznie lepsi okazali się zabrzanie. W tym roku po wielu wyrównanych starciach (aż 6 remisów!) ostatecznie lepsi okazali się gospodarze z Ostrawy.

INTERLIGA

W niedzielę zespoły z roczników 2010 i 2011 udały się do Budapesztu, aby rozegrać 7. serię spotkań turnieju głównego Interligi, czyli zawodów, w których udział biorą zespoły z państw wchodzących w skład Grupy Wyszehradzkiej, a w tym roku także drużyna z Ukrainy. W tym tygodniu “Trójkolorowi” mierzyli się z Mészöly Academy, ekipą gospodarzy tej serii gier, a także Spartą Praga, jednym z najsilniejszych zespołów rozgrywek. W czterech rozegranych spotkaniach zabrzanie zanotowali jedno zwycięstwo.

U13

Mészöly Academy 5:1 Górnik Zabrze (Łakomski)
Górnik Zabrze 2:4 Sparta Praga (Gorzawski, Siedlecki)

U12

Mészöly Academy 1:3 Górnik Zabrze (Spyt, Górniok, Grądys)

Sparta Praga 4:1 Górnik Zabrze (Spyt)

LIGA OŚRODKÓW

W sobotni poranek w zabrzańskiej hali MOSiR mecze w ramach Ligi Ośrodków rozegrali urodzeni w 2014 i 2015 roku adepci Akademii trenujący w ośrodkach lokalnych: Zabrze-Helenka, Zabrze-Mikulczyce, Zabrze-Waryńskiego, Zabrze-Centrum, Gierałtowice.

Wydarzenie w kilku zdaniach podsumował trener Kacper Wrzalik: – Jesteśmy szczęśliwi, że całość rozgrywek mogła odbyć się w klimacie zabawy i swobody, która dla młodych zawodników jest kluczowym elementem rozwoju. Ten projekt organizowany cyklicznie jest dla naszych podopiecznych okazją do zaznania boiskowej rywalizacji, ale przede wszystkim buduje wśród nich świadomość pracy zespołowej. Przez dwie godziny trwania tego wydarzenia młodzi adepci mają okazję do ciągłej gry, a przy tym również zabawy, co na pewno wzbudza w nich jeszcze większą chęć do uczestniczenia w piłkarskich zajęciach.

Foto. Akademie FC Banik Ostrava

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl