logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

Podsumowanie weekendu 17-18.06

Ubiegły weekend stał pod znakiem udziału drużyn Akademii Górnika Zabrze w międzynarodowych turniejach. Zespół U12 rywalizował w Ostrawie, natomiast ekipa U13 udała się w podróż do Holandii.

BANIK CUP

Drużyna z rocznika 2011 zagrała w turnieju organizowanym przez naszych przyjaciół z Akademii Banika Ostrava i zaprezentowała się wyśmienicie. Najpierw “Górnicy” zajęli 2. miejsce w grupie B z dorobkiem dziesięciu punktów w pięciu meczach, co dało awans do 1/8 finału. Tam młodzi zabrzanie trafili na Zagłębie Sosnowiec, które pokonali 4:1.

W ćwierćfinale w takim samym stosunku pokonana została Slavia Praga. Następnie “Trójkolorowi” rozstrzygnęli na swoją korzyść półfinał przeciwko GKS-owi Katowice (również wynik 4:1). W wielkim finale młodzi piłkarze Górnika trafili na kolejną drużynę z Pragi – Spartę. Wyrównane spotkanie zakończyło się wygraną czeskiej ekipy 2:1. Ostatecznie zabrzanie wrócili do domu ze srebrem. Naszej drużynie gratulujemy świetnej gry w całych zawodach!

TSC INTERNATIONAL TOURNAMENT

Zespół z rocznika 2010 przez dwa dni rywalizował w holenderskim Oosterhout. W stawce tego mocno obsadzonego turnieju poza silnymi holenderskimi zespołami (Feyenoord, PSV) znalazły się m.in. PSG, AC Milan, Bayer Leverkusen czy 1. FC Köln. Pierwsza faza turnieju była dla “Górników” bardzo udana. W czterech spotkaniach grupowych zabrzanie odnieśli trzy zwycięstwa uznając wyższość jedynie PSV.

W kolejnej fazie “Trójkolorowi” ponieśli dwie porażki (w tym z finalistą Bayerem Leverkusen) i zanotowali remis z wielkim AC Milan. W spotkaniach o miejsca 13-16 młodzi piłkarze Górnika najpierw pokonali B93 Kopenhagen 1:0, a na zakończenie w takim samym stosunku ulegli 1. FC Köln. Zwycięzcą turnieju zostało francuskie PSG po emocjonującym finale przeciwko Bayerowi Leverkusen zakończonym rzutami karnymi. Naszemu zespołowi gratulujemy walecznej postawy w całym turnieju!

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl