logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

Podsumowanie rundy jesiennej Akademii Górnika

Wszystkie drużyny zakończyły swoje rozgrywki ligowe to dobry czas by przyjrzeć się bliżej temu jak im poszło. MISTRZOSTWO JESIENI – 3 Miejsce Juniorów to niektóre z sukcesów Młodych Górników!

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U18

Juniorzy Starsi rozgrywki CENTRALNEJ LIGI JUNIORÓW zakończyli spotkaniem w Zabrzu z Mistrzem Polski – Koroną Kielce rezultatem 2-0. Górnik był w tym spotkaniu stroną przeważającą i doskonale zakończył niezwykle udaną rundę jesienną. Zimę spędzimy na 3 miejscu ze stratą jednego punktu do lidera!

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17

Rozgrywki kończymy pojedynkiem derbowym, który decydował o losach tytułu Mistrza Jesieni. Juniorzy Młodsi pokonując Ruch Chorzów 6-0 pokazali kto rządził w rundzie jesiennej na boiskach CENTRALNEJ LIGI JUNIORÓW U17 – Górnik Zabrze U17 Mistrzem Jesieni i 3 drużyną w Polsce (wg. rezultatów wszystkich grup A,B,C,D CLJ U17).

I Liga Wojewódzka B1

Drużyna rocznika 2004 kończy rozgrywki remisując 2-2 z wiceliderem BTS Bielsko-Biała. Nie pomogło to jednak Górnikom, którzy spadają do II Ligi Wojewódzkiej B1.
W rundzie wiosennej grać będziemy w II Lidze Wojewódzkiej B1.

I Liga Wojewódzka C1

Górnik był jedną z dwóch drużyn wiodących prym w tej rundzie i walczących o awans do baraży o CLJ U15. Niestety dwumecz z liderem i gorszy bilans bramkowy zdecydował o tym, że Górnicy ostatecznie zajmują 2 miejsce.
W rudzie wiosennej nadal grać bęziemy w I Lidze Wojewódzkiej C1

III Liga Wojewódzka C2

Drużyna rocznika 2006 bezapelacyjnie zajmuje 1 miejsce wygrywając 8 z 10 spotkań i nie notując żadnej porażki.
Na wiosnę Górnicy zagrają w II Lidze wojewódzkiej C2.

I Liga Wojewódzka D1

Zespół U13 kończy rozgrywki zwycięstwem nad Fortecą Świerklany 2:0. W efekcie zajmując 2 miejsce zdobywając tyle samo punktów co zespół z 1 miejsca przegrywając jedynie gorszym bilansem bezpośrednich spotkań.

III Liga Wojewódzka D1

Drugi zespół U13 z dorobkiem 31 punktów zajmuje 2 miejsce zdobywając 51 bramek tracąc 12 w przeciągu całej rundy.

II Liga Wojewódzka D1

Drużyna rocznika 2008 grająca w kategorii starszej mimo dobrego finiszu zwycięstwa nad UKS Raków 4:0 zajmuje w końcowej klasyfikacji 6 lokatę.
W rundzie wiosennej zagramy w I oraz III Lidze Wojewódzkiej D1.

IV Liga Okręgowa D2

Druga drużyna występująca w IV Lidze okręgowej zajmuje 1 miejsce wygrywając wszystkie spotkania – co się z tym wiąże rundę wiosenną rozpoczniemy w III Lidze wojewódzkiej D2.

III Liga Wojewódzka D2

Drużyna U11 grająca w kategorii starszej kończy rozgrywki zwycięstwem nad Gwarkiem Zabrze 5:0 i z bilansem 8 zwycięstw jednego remisu i porażki zajmuje 2 miejsce dzięki temu w rudzie wiosennej Górnicy zagrają w II Lidze Wojewódzkiej D2.
W rundzie wiosennej zagramy w II oraz III Lidze Wojewódzkiej D2.

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl