logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

Początek sezonu, czyli świetna okazja do rozpoczęcia pracy nad swoją mentalnością z psychologiem sportu!

Współpraca z psychologiem sportu może być niezwykle wartościowa dla sportowców, którzy chcą poprawić wyniki i osiągnąć sukcesy w swojej dyscyplinie.

Psycholog sportu może pomóc w radzeniu sobie z presją, budowaniu pewności siebie, kontrolowaniu emocji i rozwijaniu takich umiejętności, jak zarządzanie pobudzeniem. Może okazać się również wsparciem podczas kontuzji, czy w okresie spadku formy, czy motywacji. Jeśli zastanawiasz się, jak zacząć współpracę z psychologiem sportu, oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc.

1. Znajdź odpowiedniego specjalistę: ważne jest, aby znaleźć psychologa sportu, który ma doświadczenie i wiedzę w pracy ze sportowcami. Możesz zacząć od poszukiwań w Internecie, skonsultować się z trenerem lub innymi sportowcami, którzy korzystali z usług psychologa sportu. Upewnij się, że wybrany specjalista ma odpowiednie kwalifikacje i jest zarejestrowany w odpowiednich organizacjach.

2. Skonsultuj się z trenerem: przed rozpoczęciem współpracy z psychologiem sportu, warto skonsultować się z trenerem. Trener może pomóc Ci zidentyfikować obszary, w których potrzebujesz wsparcia i określić cele, które chciałbyś osiągnąć poprzez pracę z psychologiem sportu. Trener może również polecić Ci konkretnego specjalistę, który będzie odpowiedni dla Twoich potrzeb.

3. Ustal cele: przed rozpoczęciem współpracy z psychologiem sportu, warto ustalić cele, które chciałbyś osiągnąć. Czy chcesz poprawić swoją pewność siebie? Radzić sobie z presją? Kontrolować emocje? Określ, czego oczekujesz od współpracy z psychologiem sportu, abyście mogli skoncentrować się na konkretnych obszarach pracy.

4. Bądź otwarty i zaufaj procesowi: współpraca z psychologiem sportu może wymagać otwartości i zaufania. Bądź gotowy na dzielenie się swoimi emocjami, obawami i wyzwaniami. Psycholog sportu będzie pracował z Tobą, aby pomóc Ci zrozumieć swoje reakcje i rozwijać umiejętności mentalne. Ważne jest, aby być otwartym na nowe pomysły i techniki, które psycholog sportu może proponować.

5. Regularność i zaangażowanie: współpraca z psychologiem sportu wymaga regularnych spotkań i zaangażowania. Bądź gotowy na regularne sesje, w których będziesz mógł omawiać swoje postępy, wyzwania i cele. Praca z psychologiem sportu to proces, który wymaga czasu i wysiłku, więc bądź gotowy na regularne zaangażowanie.

Współpraca z psychologiem sportu może przynieść wiele korzyści, takich jak poprawa pewności siebie, radzenie sobie z presją i kontrolowanie emocji. Ważne jest, aby znaleźć odpowiedniego specjalistę, ustalić cele i być otwartym na proces. Praca z psychologiem sportu może pomóc Ci osiągnąć lepsze wyniki i rozwijać umiejętności mentalne, które są niezbędne w sporcie. Nie wahaj się skorzystać z tej wartościowej formy wsparcia i rozwoju.

Opracowała: Karolina Pietrzak

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl