logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

Media o Akademii: Reportaż Liga od kuźni

Po raz kolejny w mediach można usłyszeć o Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze. Tym razem portal weszlo.com przygotował reportaż o Akademii Czternastokrotnych Mistrzów Polski. Zachęcamy do lektury na stronie weszlo.com, a poniżej do obejrzenia materiału filmowego.

W ostatnich miesiącach jedną z ulubionych przyśpiewek kibiców Górnika jest ta o młodzieży, do której świat należy. I w Zabrzu bynajmniej nie są to puste słowa. Marcin Brosz regularnie posyła w bój jedenastki o najniższych średnich wieku w lidze, złożone w dużej mierze z chłopaków z miasta, z regionu. Z kolei do dwumeczu I rundy eliminacji Ligi Europy z Zarią Balti zgłoszonych zostało aż dwunastu zawodników z przeszłością w akademii zabrzańskiego klubu. Wybraliśmy się więc do Zabrza, by porozmawiać z ludźmi, którzy w dużej mierze odpowiadają za to, że górnicza młodzież coraz śmielej poczyna sobie na ekstraklasowych boiskach.

– Klub najbardziej dumny jest na tę chwilę z Rafała Kurzawy, z chłopaków, którzy aktualnie występują w ekstraklasie, czyli Adama Wolniewicza, Bartka Kopacza. Damian Michalik gra w GKS-ie Katowice. Rafał Pietrzak co prawda był u nas krótko, ale przez te dwa lata zdobył z nami wicemistrzostwo, dlatego postrzegamy go niejako jako wychowanka. Jest jeszcze Sobczak i dwóch bramkarzy na poziomie ekstraklasowym – Dawid Kudła i Daniel Kajzer, który występuje w tym momencie w Bułgarii, niemniej jednak razem z Dawidem tworzyli zaporę nie do przejścia na MP w 2011 roku. Darek Pawłowski, który był wicemistrzem Polski juniorów młodszych w kategorii U-17. Są też zawodnicy niemający na koncie laurów juniorskich, tacy jak bracia Wolsztyńscy, Daniel Bielica, Daniel Liszka, Przemek Wiśniewski, Bartek Bartczuk, Kacper Michalski. Także tych wychowanków w pierwszym zespole Górnika jest bardzo dużo – mówi z nieskrywaną dumą Sławomir Kapciński, jeden z najbardziej doświadczonych trenerów Akademii Górnika.

– Wybiegani, waleczni, techniczni. Naszym celem jest, by tacy własnie byli nasi wychowankowie. Mają nieustępliwie walczyć od pierwszej do dziewięćdziesiątej minuty, do ostatnich sekund doliczonego czasu gry – mówi Łukasz Milik, od półtora roku dyrektor zabrzańskiej akademii. Prywatnie – brat jednego z najmilej wspominanych w Zabrzu napastników. Arkadiusza.

– Na tablicy w siedzibie akademii mamy jedenaście zasad wpajanych nieustannie piłkarzom i akademii, i pierwszego zespołu. Zasad, które chcemy, by nas definiowały. Podstawowa wartość wpajana zawodnikom, to duma z tego, ze jest się piłkarzem Górnika Zabrze, że wpisuje się w jego legendę – mówi Kapciński.

więcej na http://weszlo.com/2018/09/25/liga-kuzni-gornik-zabrze/

 

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl