logo_intro.png

Akademia Piłkarska

Górnika Zabrze

KOMUNIKAT DO RODZICÓW: #zostańmyrazem

Drodzy Rodzice, Droga Górnicza Rodzino Akademii! Niespełna cztery miesiące temu każdy z nas stawiał sobie wyzwania dotyczące nowego – 2020 roku…

Każdy z nas postawił przed sobą cele, aspiracje i wszelkie plany dotyczące tego, co chcemy osiągnąć. Nie inaczej było z nami. Po udanym dla nas roku 2019 przygotowaliśmy plan rozwoju, mający na celu kolejne, trwające od 2013 roku podniesienie standardów szkolenia w Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze, oraz Piłkarskim Przedszkolu Górnika Zabrze. Nie inaczej niż Państwa – pandemia COVID-19 w Europie zatrzymała cały nasz świat. Z dnia na dzień blisko 900. małych piłkarzy straciła możliwość regularnych zajęć sportowych, dążących nie tylko do zwiększania umiejętności piłkarskich, sprawnościowych, ale także tych niezwykle ważnych – społecznych, takich jak budowanie relacji z rówieśnikami, czy zdolność radzenia sobie z rozmaitymi wyzwaniami.

Z dnia na dzień blisko 50 pracowników Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze straciło możliwość codziennej pracy. Mimo braku możliwości pracy na murawie, nasz sztab szkoleniowy cały czas ciężko pracuje nad tworzeniem konspektów, planów treningowych, instruktażowych filmów wideo – angażujących do pracy z dzieckiem także rodziców.

Niejednokrotnie podczas zajęć treningowych, czy obozach podkreślamy, iż Akademia Górnika to jedna wielka rodzina zaczynając od zawodnika grającego w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów, po najmłodszego adepta Piłkarskiego przedszkola.

Dziś to my zwracamy się do Was – rodziców naszych podopiecznych, którzy także tworzycie społeczność naszej Akademii – jeżeli tylko posiadacie taką możliwość, prosimy Was o opłacenie składek członkowskich za zbliżający się miesiąc kwiecień.

Wpłacane przez Państwa składki członkowskie to bardzo istotna część budżetu całej Akademii, która w dalszym ciągu posiada liczne zobowiązania finansowe pozwalające na nasze codzienne funkcjonowanie.
Przede wszystkim bardzo ważny dla nas jest los pracowników naszej fundacji i ich rodzin. Mając na uwadze, iż podstawowym filarem funkcjonowania Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze są ludzie, dążymy do utrzymania całej kadry trenerskiej.

Wierzymy, iż człowieka definiują dwie rzeczy – cierpliwość, kiedy ten nie posiada nic, oraz postawa, kiedy ma wszystko.
Przez cały czas, od początku powstania Górnik Zabrze był dla Was. Dostarczał Wam radości, jak i smutku – łączy nas wyjątkowa więź. Teraz to Wy możecie być dla Górnika. Bez Was nie ma nas i odwrotnie – bez Waszego wsparcia dzisiaj nie będzie wielkiej Akademii Górnika, która mimo młodego wieku była świadkiem wielu sukcesów, łez niepowodzeń, młodzieńczych przyjaźni, które niejednokrotnie zapewne zostaną przyjaźniami na całe życie. Miejscem spotkań przede wszystkim dzieci, ale także rodziców.

Do zajęć powrócimy w najszybszym możliwym terminie oczywiście śledząc uważnie dalszy rozwój sytuacji związanej z COVID-19 w Polsce z planem zakładającym odpracowanie możliwej ilości zajęć.

Wierzymy, że poczynione przez nas działania zostaną przez Państwa przyjęte ze zrozumieniem i razem pozwolą nam wszystkim wyjść z tego kryzysu, tak abyśmy mogli powrócić mocniejsi, ale jednak razem.
Rozumiemy skale problemu z jaką przychodzi nam się mierzyć, dlatego jeszcze raz apelujemy o to, co dla nas najważniejsze – stosujcie się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia, bądźcie ostrożni, dbajcie o siebie.
Zachęcajmy młodzież do nauki społecznej odpowiedzialności za siebie i swoich najbliższych.

Z małych cegiełek, które każdy z nas włoży w te zachwiane fundamenty – wspólnie powstaniemy silniejsi. Zostańcie z nami i #WspólnieBudujmy nadal przyszłość dla naszych dzieci.

Zostańcie w zdrowiu! #zostańwrodzinie ⚪️??

Fundacja Górnika Zabrze informuje, iż zadania publiczne w dziedzinie kultury fizycznej realizowane są ze środków MIASTA ZABRZE.

Dane Fundacji Górnika Zabrze

ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze,
NIP: 648-27-65-507,
KRS: 0000414081

Szybki kontakt

akademia@gornikzabrze.pl
l.milik@gornikzabrze.pl
tel. kom. +48 512 129 340
tel. stac. (32) 438 66 05

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 Akademia Górnika Zabrze

wykonanie i utrzymanie MGK.net.pl